تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
گزارشی جدید از چین، از افزایش درآمدهای بزرگ ترین تأمین کننده ی قطعات الکترونیکی در جهان حکایت دارد.

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛فاکسکان وظیفه ی تأمین قطعات برای شرکت های مختلف را برعهده دارد؛ با این حال اپل را باید بزرگ ترین شریک این غول تایوانی دانست. اپل سال ها است که وظیفه ی تولید آیفون های خود را به این شرکت واگذار کرده و حال به نظر می رسد بار دیگر این همکاری، افزایش درآمد فاکسکان را به دنبال داشته است.

طبق گزارش جدید، درآمد فاکسکان در دسامبر گذشته، ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته که این موضوع، به دلیل فروش آیفون ۱۰ در ماه های اخیر بوده است. فاکسکان این اطلاعات را چند روز پیش به بورس تایوان ارائه داد.

درآمد فاکسکان در ماه دسامبر به ۶۷۴ میلیارد دلار جدید تایوان (معادل ۲۲.۲ میلیارد دلار آمریکا) رسید؛ این میزان از درآمد نتیجه ی آغاز فروش آیفون ۱۰ از نوامبر ۲۰۱۷ است. البته آیفون ۱۰ نسبت به آیفون ۸ پلاس، ۲۰ درصد قیمت بیشتری دارد.

بسیاری از کارشناسان به فروش فراتر از انتظار و بالای آیفون ۱۰ در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۸ امیدوار هستند؛ پیش بینی برخی از مؤسسه های تحقیقاتی از فروش ۴۰ میلیون دستگاه آیفون ۱۰ در این سه ماهه حکایت دارد. مورگان استنلی نیز نفوذ این گوشی در بازار چین به عنوان یک بازار کلیدی برای اپل را بیشتر از آیفون ۸ یا آیفون ۸ پلاس می داند.

   #آیفون #اپل #حکایت #چین #بورس

محتوای خبر «افزایش ۵۰ درصدی درآمد فاکسکان در دسامبر ۲۰۱۷» را در سایت «تیک» ببینید