تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از وکالة الأنباء الإسلامیة، سازمان همکاری اسلامی، طرح نقشه راه راهبردی برای توسعه گردشگری اسلامی در کشورهای عضو این سازمان را آماده کرده است.

این طرح یک چارچوب سیستماتیک را برای تقویت همکاری بین کشورهای عضو این سازمان در زمینه گردشگری فراهم می کند و این اقدام به منظور توسعه و شناسایی منابع لازم و آینده گردشگری کشورهای عضو با استانداردهای گردشکری اسلامی انجام می گیرد.

«حمید اوپلیرو» معاون دبیرکل سازمان کنفرانس اسلامی در امور اقتصادی در این باره گفت: مرکز تحقیقات آماری، اقتصادی، اجتماعی و آموزشی کشورهای اسلامی در سازمان همکاری اسلامی، نقشه راه راهبردی گردشگری اسلامی را به دهمین همایش اسلامی وزیران گردشگری که قرار است پنجم تا هفتم فوریه 2018 در داکا در بنگلادش برگزار شود، ارایه خواهد داد.

وی افزود: نقشه راه راهبردی مرحله ای را برای همکاری بین کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و موسسه های این سازمان و سازمان های بین المللی مرتبط با گردشگری اسلامی تعیین می کند.

اوپلیرو ادامه داد: همکاری در گردشگری اسلامی مشتمل بر پنج حوزه داده ها و نظارت، تدوین سیاست ها و مقررات، بازاریابی و ترویج، توسعه اهداف و صنعت و توسعه امکانات به منظور تقویت همکاری در سطح اسلامی و همچنین بهبود سیستم اکوسیستم گردشگری اسلامی در کشورهای عضو این سازمان است.

نقشه راه حاوی فعالیت های اجرایی همچون شامل تدوین شاخص ملی گردشگری اسلامی برای جمع آوری، پردازش و نشر داده های گردشگری اسلامی، تقویت سیستم آمارگیری ملی، تدوین و اجرای سیاست ها و مقررات برای گسترش بازار گردشگری اسلامی، ترویج هتل های گردشگری اسلامی، غنی سازی محتوای محصولات و خدمات گردشگری اسلامی در اینترنت است.

پایان پیام/44
ضمیمه :

   #نقشه #بنگلادش #اینترنت

محتوای خبر «آماده سازی نقشه راهبردی برای توسعه گردشگری اسلامی» را در سایت «شبستان» ببینید