تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
n82795843-72110857.jpg

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای شهر تهران، در متن این پیام آمده است: خانواده های داغدار، کارکنان بازمانده نفتکش سانچی و ملت ایران، دی ماه سال 1396 هم مانند سال گذشته که با آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو همراه بود، با پیشامد ناگوار نفتکش سانچی کیلومتر ها دور تر از آب های ایران، رنگ و بوی غم و اندوه به خود گرفت.
در این پیام افزوده شده است: شهادت 32 تن از کارکنان نفتکش سانچی غم سنگینی بر قلب هاست که تحمل آن به همراهی و بردباری یک ملت نیاز دارد. اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تسلیت این پیشامد جانسوز به بازماندگان و خانواده های آسیب دیده، برای شهیدان سرافراز آن علو درجات را مسئلت دارند و خودشان را در غم بزرگ ملت ایران شریک می دانند.
به گزارش ایرنا، 16 دی یک کشتی فله بر چینی حامل 64 هزار تن گندم در 200 مایلی شانگهای به نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از 130 هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد.
پس از این واقعه ، نفتکش سانچی با 30 تبعه ایرانی و دو بنگلادشی دچار حریق و انفجارهای سنگین شد که کار امداد رسانی در منطقه را با مشکل مواجه و در برخی مواقع ناممکن کرد.
با دستور و تاکید رییس جمهوری علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مسئول ویژه رسیدگی به این واقعه تعیین شد و گروه های کارشناسی و امدادی از جمله تکاوران ارتش به منطقه اعزام شدند تا با هماهنگی مقامات و مسئولان چینی و همکاری برخی کشورهای دیگر کارهای مربوط انجام گیرد.
اما اقدام های فوریتی و ضربتی برای خاموش کردن شعله ها و تعیین وضعیت خدمه نفتکش ایرانی به دلیل گستردگی دامنه انفجارها و همچنین دمای بسیار زیاد حاصل از آتش سوزی بی ثمر ماند، زیرا نزدیک شدن به کشتی سانچی و حضور طولانی مدت در آن برای بررسی وضعیت میدانی ناممکن شده بود.
در نهایت امروز (24 دی) رسانه ها اعلام کردند که نفتکش سانچی عملا در حال غرق شدن است و اسامی خدمه کشتی نیز به عنوان جان باختگان اعلام شد.
بررسی های کارشناسی در این زمینه با هدف تعیین بروز علل واقعه در دست اقدام است و وزیر کار به عنوان رییس کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت نفتکش حادثه دیده در چین حضور دارد.
تنظیم: امین کمالی فر**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7247//1348

انتهای پیام /*

   #نفتکش سانچی #آتش سوزی #نفتکش ایرانی #شهادت #شهر تهران #خانواده #چین #کشتی سانچی #امداد رسانی #ساختمان پلاسکو

محتوای خبر «اعضای شورای شهر تهران شهادت کارکنان نفتکش سانچی را تسلیت گفتند» را در سایت «ایرنا» ببینید