تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
در پی ربوده شدن زنی پولدار در یک مهمانی، ربایندگان از خانواده او درخواست پول کردند و وقتی در نقشه خود به بن بست رسیدند، با شلیک گلوله او را از پای درآوردند.

عصرشنبه ۲۳ دی ماه جنازه زن جوانی به نام «فاطمه» که در جریان آدم ربایی به قتل رسیده بود، در بندر کیاشهر آستانه اشرفیه پیدا شد.

طی روزهای گذشته شایعات زیادی درباره این زن ۲۵ساله در محافل مطرح شده بود. براساس اطلاعات منتشر شده فاطمه از سوی فرد یا افرادی ربوده شد و به دلیل تمکن مالی پدرش درخواست رقم زیادی پول از او شده بود. اما به فاصله کمی، دیگر خبری از تماس های آدم ربایان نشد.

براساس اطلاعات دریافتی مقتول اهل بندر کیاشهر و مادر دختری ۶ ساله است که مدتی قبل از همسرش جدا شده بود و در حال حاضر دانشجوی دانشگاه آزاد رشت بود.

همچنین این زن جوان در بندر کیاشهر یک بوتیک لباس فروشی داشت.

سرهنگ فلاح کریمی رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در این ارتباط گفت: براساس اطلاعات به دست آمده از سوی پلیس به دلیل ظواهر اقتصادی زندگی مقتول، زنی ۳۴ ساله که خود دارای همسر و دو فرزند است با او طرح دوستی می ریزد و مدتی بعد مردی جوان را هم به این حلقه اضافه می کند. پسری ۳۰ ساله و مجرد که احتمالا با مشاهده اتومبیل پرادو و شنیده ها از سوی زن جوان نقشه شوم اخاذی از فاطمه و خانواده اش را کشیده بود.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در ادامه گفت: حدود ۶ شب قبل دوست مقتول او را به یک مهمانی دعوت می کند و می گوید؛ که ویلایی در روستای «چونچنان» زیباکنار دارد. این در حالی بود که آن خانه فقط برای چند ساعت اجاره شده بود و متعلق به قاتل و همدستش نبود.ساعاتی بعد از حضور زن و مردی که با نقشه فاطمه را به آن مهمانی دعوت کرده بودند از طرف این افراد با پدر او که در بندر کیاشهر فردی با وضعیت مالی مناسب شناخته می شود تماس گرفته و به او اعلام شد فاطمه در گروگان ماست و در ازای مبلغی پول آزاد می شود.

فلاح کریمی توضیح داد که ظاهرا آدم ربایان بعد از این تماس از کرده خود پشیمان شدند و به دلیل تبعات بعدی ماجرا و احتمال شکایت از طرف این فرد و شناسایی آن ها، با خانواده ی او که پلیس را هم در جریان ماجرا قرار داده بودند تماس های دوباره ای گرفته نشد.قاتل با اسلحه گلوله ای به سر مقتول شلیک کرده و او را به قتل می رساند.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان افزود؛ افسران پلیس گیلان از آن زمان با استفاده از سرنخ های ماجرا و بررسی های پلیس و ردیابی های مختلف موفق به شناسایی این زن و مرد جوان و بازداشت آن ها شدند.

زن و مردی که در مقابل پلیس چاره ای جز اعتراف به جرم خود نداشتند و در نهایت مکانی که جسد این خانم را در آن مخفی کرده بودند هم معرفی کردند.

فلاح کریمی اضافه کرد؛ قاتل و همدستش جسد این زن جوان را در روستای مادری مقتول در محدوده بندرکیاشهر داخل چاه آب یک شالیزار مخفی کرده بودند.رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در پایان این گفت و گو با تکرار توصیه های پلیسی به شهروندان گفت؛ در هر سن و سالی و شرایط مالی که باشیم نباید به افراد غریبه یا کسانی که مدتی کوتاه از آشنایی با آن ها می گذرد اعتماد کرده و با دعوت آن ها به اماکن شخصیشان برویم.

فلاح کریمی ادامه داد؛ افراد زیادی در جامعه سالانه قربانی نیات پلید و نقشه های شومی مانند این مورد می شوند تا به زعم خود با ترفندهایی مانند گروگانگیری و اخاذی یک شبه صاحب مال و منال زیادی شوند.او با ذکر این نکته که پلیس در طول شبانه روز تلاش می کند حافظ جان و مال مردم استان باشد اظهار امیدواری کرد با هوشیاری مردم و توجه به توصیه های اخلاقی و پلیسی شاهد کاهش حوادث تلخ در جامعه باشیم.

منبع: ایران آنلاین

   #گیلان #نقشه #خانواده #قتل #گروگان #همسر #دانشگاه آزاد #اتومبیل #حوادث #آستانه اشرفیه

محتوای خبر «توطئه مرگبار در مهمانی شبانه» را در سایت «امروز آنلاین» ببینید