تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مسعود رضایینایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار برای رفع ایردات فنی به کارگروه ارجاع شد.

مسعود رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز ( یک شنبه، 24 دی ماه ) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری بررسی طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار در نشست امروز این کمیسیون، گفت: بر اساس اصل 104 قانون اساسی شوراهای اسلامی کار دو جانبه دیده شده یعنی بین کارفرما و کارگر نماینده ای از سوی مدیر یا دولت حضور دارد اما کارگران بر این باورند که دخالت نماینده دولت یا مدیریت در حقیقت شورا را هدایت و به سوی نظر خود سوق می دهد بنابراین دخالت ها در این رابطه بیش از اندازه بوده و مشکلاتی را به وجود آورده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با بحث و گفت و گوهای صورت گرفته میان نمایندگان کارگران و اعضای کمیسیون مقرر شد این طرح در کارگروهی بررسی تا مشکلات فنی آن رفع و سپس به کمیسیون ارائه شود.

وی از بررسی طرح اصلاح بند ( ه ) تبصره ( 7 ) قانون بودجه سال 1396 در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: این بند مربوط به صندوق بازنشستگان فولاد است؛ این صندوق 85 هزار عضو داشته و اغلب اعضا افراد مسن هستند که سن آنها بیش از 60 سال است در واقع این صندوق متولی نداشته و به دلیل آنکه ورودی نداشته و از سویی طلب های زیادی از دولت دارد دولت های در دوران های مختلف این صندوق را بدون متولی رها کردند.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، ادامه داد: یعنی شرکت هایی که خروجی این صندوق را تشکیل می دادند به خصوصی سازی واگذار اما در پی تعیین متولی برای صندوق نبودند تا ورودی داشته و با آن بتوان مستمری بازنشستگان را پرداخت کرد بنابراین دولت در این زمینه مدیون است و جور این افراد را کشیده البته حدود سه ماه است بازنشستگان حقوق نگرفته و برای این سه ماه حدود 800 میلیارد تومان بودجه لازم است در حالی که محلی برای تامین اعتبار آن دیده نشده و دولت به دنبال آن است که محل را تعریف و مشخص کنند تا این مبلغ تامین و بتوانند حقوق معوقه را پرداخت کنند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از حضور جمعی از کارشناسان صدا و سیما، شوراهای اسلامی کار تهران و مرکز پژوش های مجلس در نشست امروز این کمیسیون خبر داد./

پایان پیام

   #کمیسیون اجتماعی مجلس #شیراز #قانون اساسی