تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷، گفت: اعضای کمیسیون تلفیق میزان وام ازدواج در سال ۹۷ را ۱۵ میلیون تومان معین کردند و بانک مرکزی را مکلف کردند تا ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تخصیص دهد.
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز عصر کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷، گفت: در این جلسه میزان وام ازدواج در بودجه ۹۷، ۱۵ میلیون تومان تعیین شد و بانک ها مکلف شدند تا اعطای وام ازدواج را در اولویت اول اعطای تسهیلات قرار دهند.

وی افزود: همچنین اعضای کمیسیون تلفیق بانک مرکزی را مکلف کردند تا دو هزار میلیارد تومان اعتبار به منظور ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در نظر بگیرد که از این میان سهم کمیته امداد ۱۴۰۰ میلیارد تومان و سهم مددجویان سازمان بهزیستی ۶۰۰ میلیارد تومان است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ اظهار داشت: همچنین بنا شد تا صد میلیارد تومان اعتبار در اختیار ستاد دیه قرار گیرد تا برای کمک به نیازمندان و زندانیان معاصر هزینه کنند.

لاهوتی خاطرنشان کرد: وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارتباطات مکلف شدند تا هر یک ۵ هزار میلیارد تومان از اموال غیر منقول و مازاد خود را واگذار کنند و اعتبار بدست آمده را به ترتیب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون و وزارت ارتباطات نیز برای توسعه پست بانک هزینه کنند.

   #وام #وام ازدواج #ازدواج #بانک مرکزی #اشتغال #وزارت ارتباطات #ایجاد اشتغال