تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو بر لزوم آمادگی کامل برای رویارویی با شرایط ویژه تابستان ۹۷ تاکید کرد و گفت: از لحاظ منابع آبی و میزان بارندگی، طی ۴۹ سال گذشته تاکنون در یکی از بدترین شرایط قرار داریم و استان های خراسان جنوبی، سیستان، اصفهان، قم و کرما ...

میثم جعفرزاده، در نشست کارگروه مشترک «آب و آبفا» و «برق و انرژی» مدیریت بحران و پدافندغیرعامل وزارت نیرو ،اظهار کرد: در حال حاضر و در شرایط کنونی با دومینویی مواجه هستیم که با بحران آب شروع می شود، سپس به بحران برق تبدیل می شود و رفته رفته زیرساخت های حیاتی و حساس کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد و در نهایت منجر به تنش های اجتماعی خواهد شد.

وی ادامه داد: تمامی شرکت های مادر تخصصی وزارت نیرو وظیفه دارند تلاش کنند تا در هر مرحله ای این دومینو قطع و یا سرعت حرکت آن کُند شود.

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو ضمن تاکید بر ضرورت آمادگی کامل برای رویارویی با شرایط ویژه تابستان ۹۷ گفت: شرکت های مادرتخصصی وظیفه دارند سه سناریو خوش بینانه، واقع بینانه و بدبینانه در حوزه صنعت آب و برق همراه با برنامه ریزی دقیق برای برون رفت از وضعیت دومینو ارائه دهند.

به گزارش دریک آنلاین و به نقل از ایسنا، چندی پیش نیز رضا اردکانیان وزیر نیرو هشدار داد که در بخش های نظیر کشاورزی، صنعت و محیط زیست در سال جاری آبی یعنی تا پایان شهریور۱۳۹۷، با مضایقی مواجه خواهند شد اما سعی خواهیم کرد که پس از تسهیم عادلانه کم آبی چنانچه بخشی با کاهش بیشتری مواجه بود براساس ضوابط و مقررات بتوانیم منابع مالی مورد نیاز و خسارات مربوطه را جبران کنیم.

به اشتراک بگذارید...

   #وزارت نیرو #هشدار #خراسان

محتوای خبر «بحران آب دومینویی است که سایر بخش ها را درگیر می کند» را در سایت «دریک آنلاین» ببینید