تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
سخنگوی شرکت ملی نفتکش گفت: از اولویت های اصلی ما خارج کردن پیکر جانباختگان نفتکش سانچی از اعماق دریا است.

محسن بهرامی اظهار داشت: عمق آب در منطقه ای که نفتکش غرق شده، حدود 100 تا 110 متر است که این موضوع کار خارج کردن پیکرها را مشکل می کند.
به گزارش نامه نیوز، وی ادامه داد: آغاز عملیات خارج کردن پیکر این جانباختگان نیاز به بررسی دقیق شرایط دارد، زیرا مشخص نیست که فوران کردن آتش در ساعات پایانی که ناشی از سوخت ده ها هزار تن نفت بود، چه وضعیتی را برای بدنه نفتکش ایجاد کرده است.
سخنگوی شرکت ملی نفتکش اضافه کرد: هنوز هیچ فردی نمی داند که چه میزان از محموله میعانات گازی این نفتکش سوخته و چقدر باقی مانده است.
بهرامی خاطر نشان کرد: آماده شدن شرایط برای ورود به نفتکش باید مشخص شود که وضعیت محموله ها چگونه است، شاید هنوز برخی مخازن دارای میعانات گازی باشند.
به گزارش ایرنا، 16 دی یک کشتی فله بر چینی حامل 64 هزار تن گندم در 200 مایلی شانگهای به نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از 130 هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد.
پس از این واقعه ، نفتکش سانچی با 30 تبعه ایرانی و دو بنگلادشی دچار حریق و انفجارهای سنگین شد که کار امداد رسانی در منطقه را با مشکل مواجه و در برخی مواقع ناممکن کرد.
با دستور و تاکید رییس جمهوری علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مسئول ویژه رسیدگی به این واقعه تعیین شد و گروههای کارشناسی و امدادی از جمله تکاوران ارتش به منطقه اعزام شدند تا با هماهنگی مقامات و مسئولان چینی و همکاری برخی کشورهای دیگر کارهای مربوط انجام گیرد.
اما اقدام های فوریتی و ضربتی برای خاموش کردن شعله ها و تعیین وضعیت خدمه نفتکش ایرانی به دلیل گستردگی دامنه انفجارها و همچنین دمای بسیار زیاد حاصل از آتش سوزی بی ثمر ماند، زیرا نزدیک شدن به کشتی سانچی و حضور طولانی مدت در آن برای بررسی وضعیت میدانی ناممکن شده بود.
در نهایت امروز (24 دی) رسانه ها اعلام کردند که نفتکش سانچی عملا در حال غرق شدن است و اسامی خدمه کشتی نیز به عنوان جان باختگان اعلام شد.
بررسی های کارشناسی در این زمینه با هدف تعیین بروز علل واقعه در دست اقدام است و وزیر کار به عنوان رییس کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت نفتکش حادثه دیده در چین حضور دارد.

   #نفتکش سانچی #نفتکش ایرانی #کشتی سانچی #چین #امداد رسانی #آتش سوزی #علی ربیعی

محتوای خبر «سخنگوی شرکت ملی نفتکش: خارج کردن پیکر جانباختگان نفتکش سانچی از اولویت های اصلی است» را در سایت «نامه نیوز» ببینید