تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی، تا ماده ۱۸ لایحه اصلاح مالیات بر ارزش افزوده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سرویس اقتصاد کلان -

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در این کمیسیون خبر داد و ابراز امیدواری کرد که پیش از بررسی بودجه در صحن مجلس، گزارش کمیسیون اقتصادی به صحن مجلس ارائه شود.

به گزارش تجارت نیوز، رحیم زارع اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی تا ماده ۱۸ لایحه اصلاح مالیات بر ارزش افزوده مورد بحث و بررسی قرار گرفت و عمده بحث درباره ورود به ماهیت معاملات و وضعیت مالیات بر ارزش افزوده عاملات صوری یا غیرواقعی بود که کمیسیون تلاش می کند جلوی این تخلف قانونی را بگیرد.

وی با اشاره به حضور نمایندگان صنف طلافروشان در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی گفت: آن ها نقطه نظراتی درباره ارزش افزوده معاملات طلا از جمله شمش طلا و طلاهای زینتی داشتند که در جلسات بعدی کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد.

زارع خاطر نشان کرد: در برخی کشورها از حلقه آخر مالیات اخذ می شود یعنی مستقیما از مصرف کننده نهایی مالیات غیر مستقیم دیافت می شود اما در ایران و بسیاری دیگر از کشورها در تمامی حلقه ها مالیات اخذ می شود.

وی در پایان گفت: «کمیسیون اقتصادی با جدیت اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده را دنبال می کند و ما امیدواریم پیش از بررسی بودجه در صحن مجلس گزارش کمیسیون اقتصادی به صحن مجلس ارائه شود».

منبع: ایسنا

   #مالیات #کمیسیون اقتصادی مجلس

محتوای خبر «بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده» را در سایت «تجارت نیوز» ببینید