تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
18-1-6-105827untitled-1.jpg

شخصی را در خیابان می بینید و آرزو می کنید که ایکاش نام و مشخصات او را می دانستید.

به گزارش خبرآنلاین، اپلیکیشن Blippar را کمپانی لندنی که کار اصلی اش واقعیت افزوده / AR است؛ توسعه داده و در فاز اول با گردآوری 400 هزار چهره از مردم در خیابان در کنار افراد معروف، اجازه سرچ و شناسایی چهره را بوسیله گوشی هوشمند می دهد.{لینک}

این کمپانی مدعی است در 99 درصد از موارد، جستجو با موفقیت انجام شده و نرم افزار با دقت بالا توانسته است فرد مورد نظر را به درستی تشخیص دهد.

ابن نرم افزار حتی توانسته افراد دو قلو را نیز از هم متمایز کرده و دوقلوهای اولسون(هنرپیشه آمریکایی) و ... را تشخیص دهد.{لینک}

دیتابیس بلیپار متصل به اکانت افراد در شبکه های اجتماعی است و پس از گرفتن تصویر فرد مورد نظر در خیابان، به صورت تصادفی، دیتابیس خود روی شبکه های اجتماعی و پروفایل کاربران را سرچ کرده و نتیجه را منتشر می کند.

در فاز اول، افراد معروف، هنرپیشه ها، سیاسیون، آهنگسازان، خواننده ها، کارآفرینان، نویسندگان، ستاره های ورزشی و دانشمندان؛ تعریف شده که بعدا می تواند به سایر افرد جامعه تسری پیدا کند.

به زودی در یک مراسم عمومی قادر خواهید بود چهره فرد مورد نظر را اسکن کرده تا بیوگرافی و اطلاعات روز در مورد آن فرد را دریافت کنید.

شکل تجاری این اپلیکیشن نیز برای مردم عادی جذابیت ویژه ای دارد و مثلا در خیابان اگر از یک ماشینی خوشتان آمد، می توانید با اسکن عکس، مشخصات فنی و قیمت روز آن را در بیاورید و حتی با لینک به صفحه تجاری، خودروی مورد علاقه خود را بخرید.

شکل پیچیده تر این اپلیکیشن ظاهرا توسط نیروهای امنیتی، پلیس و ... مورد استفاده خاص قرار می گیرد.

دانلود اپلیکیشن روی اندروید / دانلود اپلیکیشن روی آی او اس

18-1-6-105827Untitled-1.jpg

18-1-6-11133Untitled-2.jpg

5656

   #اپلیکیشن #نرم افزار #گوشی هوشمند #هنرپیشه #مشخصات فنی #اندروید

محتوای خبر «شازِم تصویری: اولین نرم افزار تشخیص چهره مردم در خیابان روی موبایل» را در سایت «خبر آنلاین» ببینید