تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
بازتاب حادثه غرق شدن سانچی در توییتر +نموداردر توییتر نیز هموطنان ما با انتشار توییت هایی به همدردی با خانواده های قربانیان این حادثه پرداختند که در این گزارش به بررسی آماری آن می پردازیم.

به گزارش ایران اسلامی، نفتکش ایرانی سانچی پس ازحدود ۸ روز سوختن در محدوده دریایی چین و ژاپن، صبح امروز و با انفجارهای شدید مخازن سمت چپ کشتی در نهایت غرق شد. غرق شدن سانچی که ۳۲ خدمه ایرانی در آن مشغول خدمت بودند، بازتاب های زیادی در فضای مجازی داشته است.

در توییتر نیز هموطنان ما با انتشار توییت هایی به همدردی با خانواده های قربانیان این حادثه پرداختند که در این گزارش به بررسی آماری آن می پردازیم.

بررسی آماری توییت های حول غرق شدن سانچی

با بررسی بیش از ۱,۵ میلیون کاربر توییتر در سامانه فضای مجازی پایشگر در بازه زمانی ۲۳ و ۲۴ دی ماه بیش از ۳۲,۸۰۰ توییت در این موضوع منتشر شده اند.

همچنین پایشگر با بررسی داده های منتشر شده در این موضوع بیش از ۱۳,۸۰۰ کاربر در این موضوع مشارکت داشته و با انتشار توییت و ریتوییت بیش از ۱۸۵,۳۰۰ لایک از سایر کاربران دریافت کردند. تعداد ریتوییت ها نیز تا کنون بیش از ۳۸,۱۰۰ بوده است.

بررسی آماری بازتاب حادثه غرق شدن سانچی در توییتر

توییت های حول این موضوع با انتشار خبر غرق شدن کشتی روند افزایشی به خود گرفته و در ساعت ۱۲ تا ۱ ظهر به حدود ۶,۰۰۰ توییت رسیده است. نمودار روند انتشار توییت های این موضوع را در زیر می بینید:

روند انتشار محتوا در حادثه غرق شدن نفتکش ایرانی سانچی

گفتنی است تعداد و روند انتشار توییت ها حول این موضوع باعث شده تا #نفتکش_سانچی و #سانچی در لیست ترندهای توییتر فارسی زبان قرار گیرند.

توییت های پر نفوذ در موضوع غرق شدن نفتکش ایرانی سانچی

همانطور که گفتیم این موضوع از موضوعات داغ توییتر بود و در لیست ترندهای توییتر فارسی زبان هم قرار گرفته است. برخی توییت ها با تعداد لایک یا ریتوئیت بالا را در زیر می بینید:

   #توییت #توییتر #نفتکش ایرانی #فضای مجازی #خانواده #چین #سامانه #نمودار