تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به تخریب برخی خانه های تاریخی در محله کبابیان همدان در روز جاری گفت: هیچ یک از این بافت ها به عنوان اثر تاریخی ثبت شده نبودند وگرنه میراث فرهنگی اجازه چنین کاری را به شهرداری نمی داد.

ابراهیم مولوی در گفت وگو با ایسنا تصریح کرد: خانه های تاریخی تخریب شده توسط شهرداری در محله کبابیان همدان عمدتا از بافت فرسوده بوده که در مسیر فعالیت های عمرانی شهر قرار داشتند.

وی ادامه داد: شهرداری به منظور حفظ امنیت مردم و به جهت پیش بینی ریزش های احتمالی اقدام به تخریب این بناها کرده است.

مولوی با تأکید بر اینکه هیچ یک از این بناها، آثار تاریخی ثبت شده نبودند، افزود: شهرداری به منظور انجام عملیات عمرانی اقدام به تخریب این بناها کرده است. کاربری این فضاها، کاربری پارکینگ و فضای سبز است که در آینده درباره نحوه اجرای آن تصمیم گیری خواهد شد.

، ظهر امروز سه خانه تاریخی اخلاصی، شمسیان و بهرامی توسط شهرداری همدان تخریب شد این در حالیست که شنیده می شد اداره کل راه و شهرسازی استان با شهرداری رایزنی لازم برای مرمت این بناها در راستای احیا و بازآفرینی بافت قدیمی محلات را کرده بود و قرار نبوده تخریبی صورت گیرد هر چند تاریخی بودن این بناها توسط رئیس شورا رد شده است.


انتهای پیام

-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.


   #شهرداری #همدان #هشدار

محتوای خبر «خانه های تخریب شده در محله کبابیان همدان تاریخی نبودند» را در سایت «هشدار نیوز» ببینید