تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
آزمایشگاه از سوی باشگاه نانو مرکزی برتر آزمایشگاه های شبکه توانا معرفی شدند.

به گزارش ایمنا، بیش از ۱۸ هزار دانش آموز از سراسر کشور در پاییز ۱۳۹۶ به همت اعضای شبکه آزمایشگاهی آموزشی فناوری نانو (شبکه توانا) در حوزه علوم و فناوری نانو آموزش دیدند.

مرکز پژوهش های علمی و آموزشی استان کرمان، پژوهش سرای ملاصدرای کرج، پژوهش سرای فضیلی اصفهان، پژوهش سرای استاد طاهر شهرضا، پژوهش سرای آذربایجان تبریز، پژوهش سرای اشراق دورود، پژوهش سرای شاهرود، پژوهش سرای ناحیه ۲ سنندج، پژوهش سرای فرهیختگان ایلام، پژوهش سرای عین القضات میانه و پژوهش سرای باقرالعلوم استهبان در چهارمین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه های آموزشی فناوری نانو موفق به کسب رتبه های یک تا ۱۰ شدند.

باشگاه نانو از سال ۱۳۹۱ با هدف ترویج و آموزش عملی فناوری نانو در بین دانش آموزان اقدام به تجهیز آزمایشگاه فناوری نانو کرده و تا پایان سال ۱۳۹۵، تعداد ۷۸ آزمایشگاه فناوری نانو را تجهیز و راه اندازی کرده است.

فعالیت های باشگاه نانو در راستای تجهیز آزمایشگاه های فناوری نانو با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و همچنین ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و با همکاری آموزش و پرورش استان های مختلف صورت گرفته است.

یکی از برنامه های اصلی باشگاه نانو برای ایجاد انگیزه در بین مدیران و کارشناسان آزمایشگاه های توانا برای بهبود کمیت و کیفیت فعالیت ها، ارزیابی عملکرد، رتبه بندی آنها و تقدیر از مسئولان و مدیران این آزمایشگاه ها است.

بر این اساس به تمامی مراکز در مورد نحوه ارزیابی شبکه توانا اطلاع رسانی شده است و مطابق با فعالیت های هر مرکز و ارسال گزارش ها در بازه سه ماهه پاییز، ارزیابی و امتیازدهی به آزمایشگاه های عضو شبکه انجام شده است.

اولین دوره ارزیابی آزمایشگاه های عضو شبکه توانا در پایان سال ۱۳۹۴، دومین دوره در پایان سال ۱۳۹۵ و سومین دوره در پایان نیمه اول سال ۱۳۹۶ انجام شده است.

تعداد ۱۹۱ کارگاه و ۱۴۴ سمینار در سه ماهه پاییز در آزمایشگاه های شبکه توانا برگزار شده است و در این بازه تعداد ۱۸۰۳۸ دانش آموز در حوزه فناوری نانو آموزش دیده اند. همچنین ۴۶۰ دانش آموز با انجام طرح های تحقیقاتی با موضوع نانو در این مراکز فعالیت داشتند.

۱۰ آزمایشگاه برتر شبکه توانا بر اساس ارزیابی انجام شده در پاییز ۱۳۹۶ به این شرح است:

ردیف نام پژوهش سرا استان امتیاز
۱ پژوهش سرای علمی و آموزشی استان کرمان کرمان ۵۷۷۶.۵
۲ پژوهش سرای ملاصدرا البرز ۳۵۳۵.۵
۳ پژوهش سرای دانش آموزی فصیلی اصفهان ۳۲۲۷
۴ پژوهش سرای دانش آموزی استاد طاهر اصفهان ۲۹۸۳.۵
۵ پژوهش سرای دانش آموزی آذربایجان آذربایجان شرقی ۲۵۴۲.۵
۶ پژوهش سرای اشراق لرستان ۲۲۴۶
۷ پژوهش سرای شاهرود سمنان ۲۰۳۹
۸ پژوهش سرای دانش آموزی ناحیه ۲ کردستان ۱۹۶۴.۵
۹ پژوهش سرای دانش آموزی فرهیختگان ایلام ۱۹۴۶.۵
۱۰ پژوهش سرای عین القضات آذربایجان شرقی ۱۸۵۲
۱۱ پژوهش سرای دانش آموزی باقر العلوم فارس ۱۸۵۲

منبع: ایسنا

   #پژوهش #فناوری نانو #دانش آموز #اصفهان #آذربایجان شرقی #لرستان #البرز #دانش آموزان

محتوای خبر «دو پژوهشکده اصفهان در میان مراکز برتر شبکه توانا» را در سایت «ایمنا» ببینید