تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
سید حمایت میرزادهسخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به گزارش نمایندگان از سفر به استان هرمزگان، گفت: بسیاری از مدارس در استان هرمزگان تخریبی هستند.

سید حمایت میرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز (یکشنبه 24 دی ماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: نمایندگانی که برای بررسی مسائل آموزشی به استان هرمزگان و مازندران سفر کرده بودند گزارش مفصلی در این زمینه ارائه دادند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق این گزارش تعداد مدارس تخریبی در استان هرمزگان بسیار زیاد است و نیاز به رسیدگی اساسی دارد.

وی بیان کرد: در استان هرمزگان و مازندران به دلیل عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان نارضایتی بسیار زیادی وجود دارد؛ این مطالبات مواردی مانند حق الزحمه امتحانات، حق التدریسان، سرانه مدارس و ... را شامل می شود که عدم پرداخت آنها در روند آموزشی اثر منفی دارد.

میرزاده در ادامه تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از مدارس در استان هرمزگان تخریبی هستند با این وجود دانش آموزان در این مدارس به تحصیل مشغول اند و دغدغه و نگرانی زیادی در این رابطه وجود دارد و باید علاج واقعه را قبل از وقوع کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: اصلاح قانون برنامه و بودجه به عنوان کمیسیون فرعی به کمیسیون آموزش ارجاع شده بود و قرار است پس از اظهارنظر کمیسیون برنامه و بودجه کمیسیون آموزش نیز نظرات خود را اعلام می کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان افزود: قانون برنامه و بودجه به تبصره ها و اصلاحاتی نیاز دارد و پیشنهاداتی برای آن ارائه شده و پس از اعلام نظر کمیسیون برنامه و بودجه، کمیسیون آموزش نظر خود را اعلام می کند./

پایان پیام

   #هرمزگان #استان هرمزگان #مازندران #فرهنگیان #دانش آموزان

محتوای خبر «ارایه گزارش نمایندگان از سفر به هرمزگان و مازندران/وضعیت مدارس هرمزگان بحرانی است» را در سایت «خانه ملت» ببینید