تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
n82795725-72110634.jpg

به گزارش ایرنا، محمد حسن زدا روز یکشنبه در نشست تحلیل و بررسی کتاب بازار کار و تامین اجتماعی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی آماده خدمت رسانی به بازماندگان حادثه تصادف و آتش سوزی کشتی سانچی است، افزود: سایر خدمه کشتی غرق شده ایرانی در اقیانوس آرام یا تحت پوشش سایر صندوق ها بوده اند یا اساسا بیمه نبوده اند.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز با صدور پیامی درگذشت شهادت گونه سرنشینان نفتکش سانچی را تسلیت گفت و تأکیدکرد: تعهدات این سازمان در قبال خانواده سرنشینان کشتی که تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند در اسرع وقت انجام و در این رابطه نهایت همکاری صورت می گیرد.
سیدتقی نوربخش در بخشی از پیام خود آورده است: سازمان تامین اجتماعی آمادگی همه جانبه خود را برای حمایت قانونی از تمامی خانواده های تحت پوشش به مثابه عائله و عضوی از خانواده بزرگ سازمانی که متعلق به نیروهای مولد کشور است، به نحو فوق العاده اعلام می دارد.
وی تصریح کرده است: حوزه های بیمه گری و اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی متعاقبا و در اسرع وقت، کیفیت و چگونگی ترتیبات عاجل برای برقراری حمایت های لازم را به اطلاع افکار عمومی می رسانند.
به گزارش ایرنا، 16 دی یک کشتی فله بر چینی حامل 64 هزار تن گندم در 200 مایلی شانگهای به نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از 130 هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد.
پس از این واقعه ، نفتکش سانچی با 30 تبعه ایرانی و دو بنگلادشی دچار حریق و انفجارهای سنگین شد که کار امداد رسانی در منطقه را با مشکل مواجه و در برخی مواقع ناممکن کرد.
با دستور و تاکید رییس جمهوری علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مسئول ویژه رسیدگی به این واقعه تعیین شد و گروه های کارشناسی و امدادی از جمله تکاوران ارتش به منطقه اعزام شدند تا با هماهنگی مقامات و مسئولان چینی و همکاری برخی کشورهای دیگر کارهای مربوط انجام گیرد.
اما اقدام های فوریتی و ضربتی برای خاموش کردن شعله ها و تعیین وضعیت خدمه نفتکش ایرانی به دلیل گستردگی دامنه انفجارها و همچنین دمای بسیار زیاد حاصل از آتش سوزی بی ثمر ماند، زیرا نزدیک شدن به کشتی سانچی و حضور طولانی مدت در آن برای بررسی وضعیت میدانی ناممکن شده بود.
در نهایت امروز (24 دی) رسانه ها اعلام کردند که نفتکش سانچی عملا در حال غرق شدن است و اسامی خدمه کشتی نیز به عنوان جان باختگان اعلام شد.
بررسی های کارشناسی در این زمینه با هدف تعیین بروز علل واقعه در دست اقدام است و وزیر کار به عنوان رییس کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت نفتکش حادثه دیده در چین حضور دارد.
اجتمام**٧٢٦٨**1021
خبرنگار: مهناز بیرانوند**انتشار: حسین نوروزیان
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

   #تامین اجتماعی #خانواده #کشتی سانچی #نفتکش سانچی #آتش سوزی #نفتکش ایرانی #سازمان تامین اجتماعی #چین #کانال تلگرام #امداد رسانی

محتوای خبر «معاون بیمه ای تامین اجتماعی: 18تن از جان باختگان کشتی سانچی تحت پوشش تامین اجتماعی بودند» را در سایت «ایرنا» ببینید