تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
n82795730-72110639.jpg

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز یکشنبه در هفتادمین کارگروه ستاد تسهیل استان با موضوع بررسی موانع واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی در سرسرای تدبیر استانداری، افزود: از محل صندوق توسعه ملی و طرح اشتغال مناطق روستایی مبلغ 15هزار میلیارد ریال نیز برای بازسازی و کمک به اشتغال مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در نظر گرفته شده که تاکنون پرداخت نشده است.
او از مدیران دستگاه های مربوطه خواست جذب این اعتبارات را از طریق وزارت خانه های مطبوع پیگیری کنند.
وی با بیان اینکه نباید فرصت بازسازی و نوسازی مناطق زلزله از دست داد افزود: تولید کنندگان نیز تا رسیدن تسهیلات بانکی به فعالیت تولید بپردازند و مصالح مورد نیاز ساخت و ساز در مناطق زلزله زده را تامین کنند.
استاندار کرمانشاه در ادامه به خستارت460 میلیارد ریالی 46 واحد تولیدی شهرک صنعتی سرپل ذهاب اشاره کرد و گفت: این واحدهای تولیدی تا 2 سال از پرداخت بیمه کارگران شان معاف هستند.
وی در ادامه گفت: تلاش خواهیم کرد واحدهای تولیدی واقع در شهرک های صنعتی نواحی اطراف شهرستان سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی مشمول معافیت 2ساله مالیاتی شوند.
وی اضافه کرد: دولت به تولیدی های که 50 درصد تخریب داشتند از پرداخت مالیات سال های 95 و 96 معاف کرده است.
وی همچنین از شرکت آب منطقه ای کرمانشاه خواست مجوز بهره برداری شن و ماسه حاشیه رودخانه ها برای شرکت ها و تولیدی های مصالح ساختمانی خارج از استان به غیره از بنیاد مسکن را صادر نکند.
وی در ادامه این جلسه از مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه نیز خواست مصوبه و تعهد وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در مورد ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در شهر سرپل ذهاب، را پیگیری نماید.
3209/3033 خبرنگار عباداله آذرگون** انتشاردهنده: فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

   #کرمانشاه #مناطق زلزله #زلزله #سرپل ذهاب #تامین اجتماعی #استان کرمانشاه #اشتغال #بنیاد مسکن #شهرک صنعتی #مالیات

محتوای خبر «تسهیلات واحدهایی تولیدی مناطق زلزله زده باید سریعتر پرداخت شود» را در سایت «ایرنا» ببینید