تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
بسته خبری تئاتر سالن های تئاتر و نمایش شهر اصفهان طی ۲۴ ساعت آینده میزبان اجرای چندین نمایش و تئاتر ویژه رده های سنی مختلف است.

به گزارش ایمنا، فرهنگسرای کوثر اصفهان که مدتی است به یکی از پاتوق های فعال اجرای نمایش و برپایی گالری های هنری تبدیل شده است، تا سی ام دی ماه نمایش "کدو قلقله زن" را بر صحنه دارد. "کدو قلقله زن" به نویسندگی و کارگردانی امید اجاقی، تکیه بر اندیشه برای جستن بهترین راه حل و داشتن رفتار مسالمت آمیز در شرایط بحرانی برای رسیدن به مطلوب را با بیانی هنری به کودکان و نوجوانان آموزش می دهد.

این نمایش شاد و موزیکال تا ۳۰ دی ماه هر روز راس ساعت ۱۸ در فرهنگسرای کوثر به صحنه می رود.

"ماه تی تی"

نمایش "ماه تی تی" به نویسندگی اردشیر صالح پور و کارگردانی محمد انصاری، روزهای ۲۴ و ۲۵ دی ماه در سالن اداره فرهنگی ورزشی کارگران روی صحنه می رود.

ماه تی تی روایت قصه چند دختر ایلیاتی است که برای جمع کردن هیزم به کوه می روند، اما به دلیل تاریک شدن هوا راه را هنگام بازگشت گم می کنند. این دختران وقتی به مقصد می رسند که الازنگی ها همۀ چادرها را غارت کرده اند و هیچ کس آن جا حضور ندارد. در همین لحظه یک الازنگی به آن ها حمله می کند و ماه تی تی و دیگران به دفاع از خود بر می آیند، در نهایت دختران در درختی پنهان می شوند و الازنگی آن ها را رها می کند، اما...

"فسقلی و دوستان زبل"

نمایش "فسقلی و دوستان زبل در جستجوی آب" به نویسندگی و کارگردانی بهروز لطفی ویژه رده سنی خردسال روی صحنه می رود.

این نمایش شاد و موزیکال که به اهمیت آب و نحوه استفاده و صرفه جویی در آن برای کودکان می پردازد، تا ۳۰ دی ماه هر روز صبح در دو سانس ۹ و ۱۰:۳۰ و عصر، در سانس ۱۷:۳۰ در هنرستان هنرهای زیبا واقع در خیابان مطهری به روی صحنه می رود.

"شایعات"

علاقمندان به هنرهای نمایشی می توانند تا نهم بهمن ماه به تماشای نمایش "شایعات" به نویسندگی نیل سایمون با کارگردانی مجید کاشی فروشان بنشینند.

داستان این نمایش که در آمفی تئاتر هنرستان هنرهای زیبا روی صحنه می رود، در مورد جشنی است که به مناسبت دهمین سالگرد ازدواج یک زوج برگزار شده اما این دو خود در مهمانی حضور ندارند و...

"سرایدار"

بازار داغ اجراهای زمستانی نمایش در اصفهان، با آمدن "سرایدار" به تالار هنر داغ تر شده است. این نمایش به نویسندگی هارولد پینتر با کارگردانی میثم کیان تا ۳۰ دی ماه به روی صحنه تالار هنر می رود.

"سرایدار" شرح موقعیتی بنیادین و تراژیک است، موقعیتی معمولی که از ورود پیرمردی ولگرد به خانۀ دو برادر آغاز می شود و با این که ساده به نظر می رسد، کم کم رنگ دلهره آمیزی به خود می گیرد. "سرایدار" می ترساند، می خنداند و با نشانه های بی شمار، مخاطب را در معرض سوال های زیادی در رابطه با بنیان رابطه، مفهوم ترس، موقعیت های ناخودآگاه تکراری و نقطه ضعف های پنهان قرار می دهد.

"شطرنج روی آب"

نمایش "شطرنج روی آب" به کارگردانی بهناز متولی باشی نائینی و مجید جعفری دینایی تا ۳۰ دی ماه در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان روی صحنه می رود.

نمایشنامۀ "شطرنج روی آب" اقتباسی از نمایشنامۀ "این آب آشامیدنی نیست" نوشتۀ وودی آلن است که نگار شاطریان آن را ترجمه کرده و بهناز متولی باشی با دراماتورژی خود آن را به زمان حال برگردانده و در موقعیت مکانی و زمانی معاصر اما نامعلومی قرار داده است.

داستان این نمایشنامه جنگ کشورها را بر سر قدرت نشان می دهد و قدرت طلبی را آب کثیفی می داند که آشامیدنی نیست و نباید از آن خورد. از آنجا که در فرهنگ فارسی، اصطلاح بر آب بودن برای هر امر بیهوده ای به کار می رود، نام این نمایشنامه "شطرنج روی آب" انتخاب شده است، به این معنی که جنگ فکری قدرت طلبان بر سر مرکزیت دادن به قدرت خود، با یک موج به راحتی می تواند بر آب برود.

   #اصفهان #ازدواج

محتوای خبر «اجرای شش نمایش در شش نقطه شهر» را در سایت «ایمنا» ببینید