تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
تلاش امارات برای ایجاد ناامنی در منطقه؛ این بار در تونسبه گزارش اسلام تایمز به نقل از المنار فلسطین، یک روزنامه ی چاپ ترکیه در مطلبی نوشت: امارات برای بی ثباتی و برهم زن امنیت و اوضاع عمومی در منطقه ی غرب آسیا و شمال آفریقا (خاورمیانه) تلاش می کند، همچنانکه در حال حاضر در مصر، قطر و یمن فعالیت دارد. اما آنطوری که به نظر می رسد، عطش اماراتی ها برای ایجاد خرابی و ویرانی تنها به این کشورها خلاصه نمی شود، بلکه ادامه دارد و به کشور تونس هم رسیده است.

روزنامه ی «ینی شفق» ترکیه در مطلبی که با عنوان «ابوظبی (میمون) آمریکا و اسرائیل در منطقه است» گزارش داد: امارات از طریق «محمد بن زاید» ولیعهدش در پس روانه شدن نیروهای ارتش به خیابان ها با هدف مقابله با تظاهرات خشونت آمیزی قرار دارد که شهروندان تونسی آن را به راه انداختند.

این روزنامه ی ترک زبان در ادامه می
امارات که به میمونی برای آمریکا و اسرائیل تبدیل شده است، برای عمیق شدن بحران کنونی در تونس و سوریه فعالیت می کند همانطوریکه پیش از این در قطر، مصر و یمن نقش داشت.
نویسد: امارات که به میمونی برای آمریکا و اسرائیل تبدیل شده است، برای عمیق شدن بحران کنونی در تونس و سوریه فعالیت می کند همانطوریکه پیش از این در قطر، مصر و یمن نقش داشت.

ادعاها پرده از این موضوع بر می دارد که امارات در حال حاضر برای انباشت و ذخیرسازی سلاح در سوریه، در راستای هدف قرار دادن اقدامات آشتی که ایران، ترکیه و روسیه آن را هدایت می کنند، سعی می کند.

همچنانکه دستان امارات در پس حمله ی به پایگاه نظامی روسیه در سوریه به واسطه ی هواپیماهای بدون سرنشین مخفی نمانده است، چراکه «ولادمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه طی مذاکرات تلفنی اش با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه گفت: «ما کشورهایی را که در پس این حملات با هواپیماهای بدون سرنشین به پایگاه نظامی مان هستند، خوب می شناسیم؛ آنان این حملات را انجام دادند تا مذاکرات آستانه و کنفرانس سوچی را هدف قرار دهند.»

منبع مذکور در ادامه تاکید دارد؛ منظور «پوتین» اشاره ای واضح به کشور امارات بود.

اما در حال حاضر، تونس، کشور دیگری است که امارات آن هدف قرار داده است، همانطوریکه دو روزنامه ی فرانسوی زبان «لوموند» و «لی پاریسیان» نوشته اند؛ تونس تنها کشوری است که از انقلاب مردمی عربی به منظور دستیابی به تغییرات و تحولات دموکراتیک تحت هدایت امارات خارج شده است.

این دو روزنامه همچنین گزارش می دهند که بحران هواپیماها که بین امارات و تونس در ماه دسامبر گذشته به وجود آمده است، یکی از اشاره ها و علامت های امارات برای قیام علیه تونس است.

این دو منبع فرانسوی می نویسند:
بحران هواپیماها که بین امارات و تونس در ماه دسامبر گذشته به وجود آمده است، یکی از اشاره ها و علامت های امارات برای قیام علیه تونس است.
ابوظبی، که از مشارکت جنبش النهضه در دولت ائتلافی تونس خرسند نیست، برای تحت فشار قرار دادن به منظور برکناری اعضای این حزب از دولت تونس بسیار تلاش می کند.

همچنانکه بعید نیست که ابوظبی در پس تظاهرات هایی باشد که نقاط مختلف این کشور را در اعتراض به گرانی ها و بدی وضعیت معیشت در هفته ی گذشته در برگرفت؛ به ویژه که رابطه ی محکمی که میان تونس با قطر و ترکیه وجود دارد، امارات را بی تردید نگران ساخته است.

در ادامه ی این مطلب آمده است: امارات که احیای استراتژی آمریکا و اسرائیل در منطقه بعد از کاهش نقشش در نتیجه ی افزایش نقش ایران، روسیه و ترکیه به ویژه بعد از توافق سه جانبه ی آستانه در خصوص آشتی در سوریه، برعهده اش نهاده شده است، تلاش می کند تا آمریکا و اسرائیل دوباره این نقش را به دست آورند؛ پس گاهی از گروهها و موسساتی حمایت می کند که در صف آمریکا در سوریه قرار دارند تا به این ترتیب بتواند به تلاش های صلح آستانه ضربه بزند و اخیرا هم خودروهای زرهی ساخت امارات در خیابان های شهر حماة سوریه دیده شده است.

«ینی شفق» در ادامه به این موضوع می پردازد؛ همچنانکه ثابت شده است، امارات همان کشوری است که در پس کودتای شکست خورده ی گروه «عبدالله گولن» در ترکیه در 15 جولای 2016 قرار دارد و 3 میلیارد دلار برای حمایت از گروههای تروریستی اختصاص داده است؛ به طوریکه سران گروه «عبدالله گولن» 22 بار پیش از تلاششان برای کودتای شکست خورده به امارات سفر کرده بودند.

   #امارات #ترکیه #اسرائیل #سوریه #روسیه #مصر #قطر #نیروهای ارتش #سوچی

محتوای خبر «تلاش امارات برای ایجاد ناامنی در منطقه؛ این بار در تونس» را در سایت «اسلام تایمز» ببینید