تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
n82795708-72110597.jpg

به گزارش خبرنگار ایرنا در ادامه رقابت های لیگ دسته یک کشور (جام آزادگان) تیم فوتبال ملوان بندرانزلی از ساعت 14 امروز (یکشنبه) در ورزشگاه تختی میزبان تیم اکسین البرز بود. تیم فوتبال یک دست سفید پوش ملوان بندرانزلی با سرمربیگری نادر دست نشان در این دیدار از حجت صدقی، عبدالعظیم گوک، مهیارنوری، وحید حیدریه ، حافظ یعقوبی، پوریا غلامی، پژمان نوری، بابک مرادی، ایمان باصفا، شهریار مقانلو استفاده کرد و علی لطیفی سرمربی تیم فوتبال زردپوش اکسین البرز سجاد بیرانوند، میثم آقابابایی، هادی شکوری، میلاد سلیمان فلاح، محسن ایران نژاد، شاهین شفیعی، یاسر وکیلی، محمد رضا فیروز زاده ، بهمن کامل و محمدرضا پورمحمد را به میدان رقابت با ملوانان فرستاد.
ملوانان در هشت بازی خانگی خود پنج پیروزی ، 2 تساوی و یک شکست را در کارنامه دارند و اکسین البرز نیز با همین تعداد بازی خارج از خانه، یک پیروزی، 2 تساوی و پنج شکست را به دست آورده است.
قضاوت این دیدار بر عهده یاسر همرنگ از استان تهران بود و مهدی الوندی از همدان و بابک عباسقلی زاده و مرتضی عابدی از قزوین ، او را در امر قضاوت این دیدار یاری کردند.
پیش از آغاز بازی نادر دست نشان به همراه کادر فنی از تیم میهمان استقبال کرد و دو تیم به دلیل حادثه کشتی نفتکش سانچی و جان باختن 32 تن از خدمه و پرسنل نفتکش، یک دقیقه سکوت کردند.
بازی در هوای سرد و بارانی آغاز شد و دو تیم در پنج دقیقه ابتدایی، با ارسال توپ از جناحین و نفوذ به خط دفاعی تیم حریف، یکدیگر را محک زدند.
در دقیقه 8 ، ارسال توپ از پژمان نوری کاپیتان تیم ملوان بندرانزلی به شهریار مقانلو رسید که ضربه این بازیکن پس از برخورد با تیرک عمودی دروازه، به بیرون رفت تا ملوانان اولین موقعیت خطرناک این بازی را به نام خود ثبت کنند.
در ادامه بازی باز هم توپ پژمان نوری به شهریار مقانلو رسید و پاس او به ایمان باصفا ضربه دیگری برای ملوانان به سمت دروازه اکسین البرز را در پی داشت که از بالای دروازه تیم میهمان به بیرون از زمین رفت.
بازیکنان تیم اکسین البرز نیز سعی در استفاده از ضد حملات داشتند که ضربه دقیقه 15 شاهین شفیعی بازیکن تیم اکسین البرز راه به جایی نبرد و میلاد سلیمان فلاح بازیکن این تیم نیز با خطا بر روی بازیکن تیم ملوان بندرانزلی در دقیقه 26 بازی اولین کارت زرد این دیدار را از آن خود کرد.
داور میدان در دقیقه 33 ، خطا بر روی شهریار مقانلو بازیکن شماره 10 ملوانان را تمارض این بازیکن تشخیص داد و اولین کارت زرد ملوانان را به مقانلو نشان داد.
در دقیقه 37 نیز خطای بازی خطرناک هادی شکوری بازیکن اکسین البرز از سوی داور میدان اعلام نشد و این امر اعتراض کادر فنی و بازیکنان تیم ملوان بندرانزلی را نسبت به تصمیمات داوری به دنبال داشت.
داور میدان 2 دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول اعلام کرد اما بازیکنان اکسین البرز در وقت های اضافه حمله ای را به سمت دروازه تیم ملوان تدارک دیدند و ضربه خطرناک بازیکنان تیم اکسین البرز را دروازه بان ملوان بندرانزلی به زیبایی دفع کرد و در ادامه نیز ضربه مهاجمان تیم اکسین از محوطه شش قدم دروازه ملوانان به بیرون فرستاده شد.
بازی در نیمه اول با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید و در آغاز نیمه دوم، دو تیم بدون تغییر در بازیکنان به زمین مسابقه برگشتند.
در دقیقه 57 اولین تغییر در تیم اکسین البرز انجام شد و رضا درویشی بازیکن سابق تیم ملوان بندرانزلی با لباس اکسین البرز در مقابل تیم سابق خود قرار گرفت.
در دقیقه 65 ضربه آزاد میلاد سلیمان فلاح بازیکن اکسین البرز با اختلاف زیاد از کنار دروازه ملوانان به بیرون رفت و ضربه کرنر بازیکنان ملوان بندرانزلی نیز با ضربه سر شهریار مقانلو به صورت خطرناک از بالای دروازه تیم میهمان به خارج از زمین رفت.
در ادامه ملوانان حملات خود به سمت دروازه تیم میهمان را ادامه داده و پاس پژمان نوری کاپیتان تیم ملوان بندرانزلی را وحید حیدریه به روی دروازه ارسال کرد و ضربه سر پوریا غلامی در دقیقه 73 گل اول این دیدار را به ثمر رساند.
تیم اکسین البرز پس از این گل با حملات متعدد سعی در جبران گل خورده و فرار از شکست داشت اما دفاع لایه به لایه ملوانان مانع از تحقق این امر شد و در دقیقه 90 بازی ضربه سر خطرناک مهاجم تیم اکسین البرز را نیز دروازه بان تیم ملوان بندرانزلی مهار و بازیکنان تیم میهمان را ناکام گذاشت.
بازی با تک گل تیم ملوان بندرانزلی به پایان رسید و ملوان بندرانزلی با کسب سه امتیاز این بازی با 2 پله صعود در جدول رده بندی لیگ دسته یک فوتبال کشور، بالاتر از اکسین البرز و در جایگاه هفتم ایستاد.
بر اساس آمار بازی ، ملوانان در این دیدار با 13 خطا، پنج کرنر، یک آفساید، 2 کارت زرد ، سه شوت به دروازه ، پنج موقعیت گل ، 53 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتند و تیم فوتبال اکسین البرز با 17 خطا، 2 کرنر، سه آفساید، 2 کارت زرد، 2 شوت به سمت دروازه و با سه موقعیت گل، مالک 47 درصد از توپ در این میدان بودند.
ملوانان در ادامه رقابت ها و از هفته بیستم، اول بهمن ماه میهمان تیم بادران تهران است و اکسین البرز نیز در همین روز میزبان تیم شهرداری تبریز است.
خبرنگار: رضا اکبری
7471 / 2007

انتهای پیام /*

   #البرز #نفتکش سانچی #همدان #قزوین #شهرداری #داوری #استان تهران

محتوای خبر «لیگ دسته اول فوتبال؛ پیروزی ملوان بندرانزلی مقابل اکسین البرز» را در سایت «ایرنا» ببینید