تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 118
رئیس باشگاه پر طرفدار الزمالک رقیب ژنرال سیسی شد رئیس یکی از باشگاه های پرطرفدار مصر از کاندیداتوری اش در انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «مرتضی منصور»، رئیس باشگاه الزمالک در صفحه فیس بوک خود نوشت، در انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور که قرار است در ماه مارس برگزار شود، نامزد می شود و جمع آوری امضا را شروع خواهد کرد.

الزمالک از باشگاه های پرطرفدار فوتبال در مصر است و بعد از الاهلی رقیب همشهری اش، پرافتخارترین تیم در لیگ برتر مصر به حساب می آید.

منصور گفت: مشکل اینجاست که باید حدود ۲۵ هزار امضا را از ۱۵ استان تنها ظرف ۱۰ روز جمع آوری کنید.

وی در ادامه افزود، قانون اساسی این امکان را در اختیار نامزدها گذاشته که امضای ۲۰ نماینده مجلس را به جای ۲۵ هزار امضا جمع آوری کنند ولی تقریبا همه نمایندگان به عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر وفادارند.

منصور گفت: در دوره آتی سفرهای دوره ای به استان های مصر خواهد داشت و به نقد دولت خواهد پرداخت اما با آسیب زدن به نهادهای دولتی از سوی خیانت کاران و مزدوران مخالف است.

رئیس باشگاه الزمالک اعلام کرد، در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری فیس بوک را بسته، از سمتش در باشگاه استعفا خواهد داد و به مسائل اقتصادی، اجتماعی و امنیتی کشور خواهد پرداخت.

هیئت ملی انتخابات مصر از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۲۶ تا ۲۸ مارس خبر داد و اعلام کرد، نتیجه اولیه، دوم آوریل و نتیجه نهایی یک مه اعلام خواهد شد.

   #مصر #انتخابات #فیس بوک #همشهری #قانون اساسی #رئیس جمهور #لیگ برتر

محتوای خبر «رئیس باشگاه پر طرفدار الزمالک رقیب ژنرال سیسی شد» را در سایت «خبرگزاری موج» ببینید