تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
دیگر آینده فعالیت های ورزشی به خوبی مشخص است. نیازی نیست نگران اتلاف وقت و هزینه در باشگا ها باشید، در ماه ژانویه سال آینده باشگاه ها به خانه شما خواهند آمد. یک تصویر خیالی از شهر آینده، شما را با ربات ها روبرو خواهد کرد و از هیجان ناشی از این امر به نفس نفس خواهید افتاد.
باشگاه ها را فراموش کنید، آیا واقعیت مجازی VR آینده ورزشگاه ها خواهد بود؟
فرادید| دیگر آینده فعالیت های ورزشی به خوبی مشخص است. نیازی نیست نگران اتلاف وقت و هزینه در باشگا ه ها باشید، در ماه ژانویه سال آینده باشگاه ها به خانه شما خواهند آمد. یک تصویر خیالی از شهر آینده، شما را با ربات ها روبرو خواهد کرد و از هیجان ناشی از این امر به نفس نفس خواهید افتاد.

به گزارش فرادید

یکی از پیشرفته ترین سیستم های توسعه یافته، آکیولوس ریفت Oculus Rift است. آکیولوس ریفت تجربه حسی جدید را در اختیار شما قرار می دهد و سرگرمتان می کند. کمپانی که این محصولات را تولید می کند Oculus نام دارد و توسط فیس بوک در سال ۲۰۱۴ به مبلغ ۲.۳ میلیارد دلار خریداری شده است. کاربران با استفاده از این دستگاه می توانند چشم انداز های خیره کننده ای را کشف کنند، کوه های مجازی را صعود کنند و با استفاده از زوم این Google Earth به ماموریت های فضایی آپولو بپیوندند.

دو سیستم را آزمایش می کنیم، با استفاده از مانیتور قلب و Fitbit تعداد ضربان قلب و میزان تلاش و کالری مصرفی را می سنجیم. یک کاربر ورزشکار که شش روز در هفته به باشگاه می رود و از استقامت بدنی بالایی بر خوردار است را در نظر بگیرید، برای افزایش استقامت وی، یک وزنه ۱۰ کیلوگرمی و یک کیلوگرمی به هر یک از مچ هایش اضافه می کنیم.
باشگاه ها را فراموش کنید، آیا واقعیت مجازی VR آینده ورزشگاه ها خواهد بود؟

اولین نمونه، واقعیت مجازی (VR) سامسونگ (£۱۱۵ در وب سایت آمازون). این کیت شامل یک هدست و کنترل دستی می باشد. شما می توانید با گرفتن پانچ، شلیک کنید و ضربه بزنید. تجربه بصری بر روی گوشی سامسونگ گلکسی (شامل نمی شود)، با یک کلیک بر روی هدست و اتصال به لنز، پس زمینه ای ۳۶۰ درجه بی نظیری ایجاد می گردد. همانطور که سر خود را حرکت می دهید، صفحه نمایش نیز حرکت می کند، بنا براین به راحتی می توانید اطراف خود را ببینید.

یک بازی چالش بر انگیز ورزشی را انتخاب کردم که شامل گرفتن توپ های آمریکایی American footballs از همه جهات می شد. این بازی آسان است و شامل حرکت تمامی اعضای بدن می شود. پس از گذشت چند دقیقه، ضربان قلب به آرامی از ۵۶ بیت تا ۶۵ بیت در ساعت افزایش می یابد. حال زمانی که وزنه ها به بازی اضافه می شوند میزان تلاش من نیز ۵۲ درصد افزایش می یابد. سر گرم کننده است به ویژه برای کسانی که به صورت منظم تمرین انجام نمی دهند، کاملا یک چالش جدی است.

حال نوبت هدست Oculus Rift (£۳۹۹) است، با یک کارت گرافیکی و پردازنده ای مناسب که به یک کامپیوتر متصل است. تفاوت های بین دو قطعه کیت بیان شده است. گرافیک بسیار پیشرفته به همراه دو کنترل کننده طیف وسیعی از تعاملات بصری فراهم آمده. پس از یک آموزش مجازی کوتاه توسط یک ربات، بازی فروت نینجا (Fruit Ninja) را با هدف رسیدن به اندام دلخواه آغاز می کنم.
باشگاه ها را فراموش کنید، آیا واقعیت مجازی VR آینده ورزشگاه ها خواهد بود؟
Fruit Ninja

این بازی واقعا اعتیاد آور است، بازیکنان باید برای خرد کردن میوه های شناور، صفحه نمایش را بچرخانند. در واقعیت مجازی VR Fruit Ninja، کاربر در محیط هنر های رزمی مجازی قرار گرفته به همراه شمشیر سامورایی در هر دو دست. میوه ها در تمام جهات پرواز می کنند و شما سعی می کنید آن ها را برش دهید. هر چه امتیاز بالا می رود میوه های بیشتری ظاهر می شوند و مانند یک جریانی عظیم ادامه پیدا می کند تا زمانی که خود را کاملا مجذوب بازی می یابید و در نهایت خسته و خشمگین.

به همراه وزنه، به سرعت عرق می کنید. ضربان قلبتان ناگهانی به ۹۰ افزایش می یابد و سطح تلاشتان به ۷۲ درصد می رسد. این بازی احمقانه به شدت سر گرم کننده و اعتیاد آور است. یک جلسه نیم ساعته من را از پای در آورد و به شدت خسته کرد.

در نهایت، باید بگویم شیفته Robo Recall هستم، بازی که در یک منظره بی نظیر شهری، به شیوه ای طراحی شده که در آن نیرو های امنیتی ربات ها بسیار زیرکانه عمل می کنند این کار بازیکن است که به آن ها شلیک کند و یا بکوبدشان و در آخر بکشد و یا یکی از اندام هایشان را از بین ببرد. گرافیک کار عالی است، بازی نیز نیاز شدیدی به حرکات فیزیکی دارد. غرق شدن و شیرجه، پیچ و تاب به همراه چرخش – هر چه بیشتر حرکت کنید، تجربه بیشتری به دست می آورید. این داستان شما را مجبور می کند تا برای به دست آوردن تجربه، بازی را ادامه دهید و عناصر تهدید آمیز در بازی نیز باعث افزایش سطح آدرنالین و ضربان قلب می شوند.

در حالی که تمامی بازی هایی که تا کنون انجام داده ام به طور خاص با هدف تناسب اندام نبوده اند، اما پس از توقف بعد از ۱۰۷ دقیقه فعالیت، ۴۰۱ کالری سوزانده بودم و میانگین ضربان قلبم ۷۶ بیت در دقیقه بود.

چند روز بعد از تجربه واقعیت مجازی به یک باشگاه معمولی رفتم و این مسئله را با یک مربی حرفه ای در میان گذاشتم، بلافاصله آهی کشید و شکایت کرد که بسیاری افراد در صنعت نگران جایگزین شدن چنین تکنولوژی هستند. نشانه های قبلی وجود دارند. شرکت سوئیسی Holodia، واقعیت مجازی در باشگاه ها را ایجاد کرد تا ورزشکاران بتوانند با استفاده از دوچرخه سواری مجازی و دستگاه های دیگر لذت ببرند.

در حال حاضر ۲۰۰ ورزشگاه در جهان از دستگاه های Icaros full-body و gyroscopically-controlled استفاده می کنند که کاربران را از طریق چشم انداز مجازی و با استفاده قدرت درونی هدایت می کنند. متاسفانه با تمامی اثرات مخرب تکنولوژی ها، به طور ناگهانی برای برخی از شغل های انسانی اتفاقاتی می افتد. در هر صورت تمامی ورزشگاه ها با مربیان تعریف شده اند. شاید قربانیان این تکنولوژی نیز سرنوشتی مانند رانندگان اوبر داشته باشند.

واقعیت مجازی VR راهی دراز برای ادامه دارد. محدودیت ها و ملاحظاتی نیز وجود دارند. به احتمال زیاد واقعیت مجازی به یک فعالیت اعتیاد آور تبدیل خواهد شد و بخش مشخصی از کارمندان را از کار بیکار خواهد کرد. افرادی وجود دارند که همچنان از فعالیت در ورزشگاه های واقعی لذت می برند و هنوز در دنیای واقعی تمرین می کنند، مطمئنا یک تردمیل گرافیکی به همان میزان نمی تواند خوب و جذاب باشد.

منبع: تلگراف
ترجمه: وب سایت فرادید

   #ربات #سامسونگ #فیس بوک

محتوای خبر «دیگر نیازی به ورزش کردن ندارید!» را در سایت «فرادید» ببینید