تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
17-12-1-16332001.jpgاجتماع > آموزش - همشهری آنلاین:
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به ظرفیت بالای دانشگاه ها در دوره های بدون شهریه و روزانه، دوره های پردیس های خودگردان (پردیس های پولی) به تدریج تعدیل می شوند.

به گزارش مهر، دکتر منصور غلامی درباره وضعیت پردیس های خودگردان دانشگاه ها (پردیس های پولی)، گفت: دوره های پردیس های خودگردان، دوره هایی هستند که با شهریه اداره می شوند. این دوره ها از قبل برقرار شده اند و تا زمانی که مشتری داشته و برای دانشگاه صرفه مالی داشته باشند، دانشگاه ها آن دوره ها را حفظ می کنند.

وی درباره گزینش دانشجویان مشغول به تحصیل در پردیس های خودگردان (پردیس های پولی) ادامه داد: این دانشجویان نیز مانند سایر دانشجویان از مرحله آزمون و پذیرش می گذرند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: با توجه به ظرفیت بالای دانشگاه ها در دوره های بدون شهریه و روزانه این دوره ها به تدریج تعدیل می شود.

پیش از این مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از بازنگری فعالیت پردیس های دانشگاهی خبر داده بود. وی یادآور شده بود وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حال تدوین راهکار قانونی است تا این پردیس ها بتوانند بر اساس ماموریت اصلی که از ابتدا برای آنها تعریف شده است به فعالیت خود ادامه دهند.

معاون آموزشی وزیرت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرده بود: دستگاه آموزش عالی باید نظارت جدی تر بر مراکز اقماری تحت عنوان پردیس ها که توسط دانشگاه های خوب کشور تاسیس می شوند داشته باشد تا در مدار خود ادامه فعالیت دهند.

   #همشهری

محتوای خبر «خبر وزیر علوم درباره تعدیل پردیس های پولی دانشگاه ها» را در سایت «همشهری آنلاین» ببینید