تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه با بیان اینکه در کشور ما استفاده از شبکههای اجتماعی افزایش چشمگیری پیدا کرده است، گفت: این روزها کمتر کسی را می توان پیدا کرد که در حداقل یکی از شبکه های اجتماعی عضو نباشد.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی کریمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا با بیان اینکه برخی افرادی نمیخواهند شماره تلفن همراهشان در شبکه های اجتماعی ثبت گردد، اظهار گردد: این عزیزان به دکه ها و یا دست فروشان مراجعه و با پرداخت مبلغ اندکی شماره هایی که به اسم دیگران فعال شده را بدون دریافت سند و رسید تهیه می نمایند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: شاید استفاده از این شماره های در ابتدا جالب و مفید به نظر برسد اما مشکلات امنیتی زیادی را در پی خواهد داشت و در واقع درب های اپلیکشن های شبکه های اجتماعی فرد را به سوی سودجویان باز می کند.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه ادامه داد: در بسیاری از موارد شاهد این بودیم که فروشنده برای سود بیشتر بعد از مدتی اقدام به سوزاندن سیم کارت و فروش آن به فرد دیگری نموده است و یا این که صاحب اصلی سیم کارت دست به اینکار میزند و پس از دریافت سیم کارت جدید اقدام به نصب و فعال سازی شبکه های اجتماعی می کنند، لذا به تمام گفت وگوها، مخاطبین، تصاویر شخصی که از سوی شما در شبکه های اجتماعی بارگذاری یا تبادل شده است، دسترسی پیدا می نماید که این مهم در بسیاری از موارد به مزاحمت و اخاذی ختم می شود.

سرهنگ کریمی حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی و به خصوص شبکه های اجتماعی را یک اصل خواند و گفت: اولین و مهمترین فردی که حفظ این حریم را بر عهده دارد خود کاربر می باشد که باید به نکات ساده ایمنی مثل عدم بارگذاری ، ارسال و اشتراک گذاری تصاویر و اطلاعات محرمانه و خصوصی خود خودداری نمایند.

وی یادآور شد: از هموطنان درخواست می­ کنیم به هیچ وجه از سیم کارت های فعالی که با نام آنها نیست استفاده نکرده و اگر قصد ندارند با شماره اصلی خود وارد شبکه های اجتماعی بشوند یک سیم کارت جدید با سند و رسید به نام خود خریداری نمایند و از آن طریق در شبکه های اجتماعی فعالیت کنند.

سرهنگ کریمی در پایان گفت: شهروندان می توانند در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس
Cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش تماس حاصل نمایند.

   #سیم کارت #استان کرمانشاه #کرمانشاه #علی کریمی #فضای مجازی

محتوای خبر «فعالیت با سیم کارت های فعال شده دیگران در شبکه های اجتماعی خطرناک است» را در سایت «پلیس فتا» ببینید