تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ساخته موسیقی فیلم سینمایی «امپراطور جهنم» توسط محمدرضا علیقلی به اتمام رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فیلم سینمایى «امپراطور جهنم» ساخت موسیقى این فیلم که در بخش مسابقه جشنواره سى و ششم فیلم فجر حضور دارد، به پایان رسید.

محمدرضا علیقلى با اعلام این خبر گفت: همان امضایى که اصولاً در همه کارهاى قبلى من بوده در این فیلم نیز وجود دارد با این تفاوت که فضاى اکشن و هیجانى فیلم باعث شده تا حد زیادى موسیقى آن هم به همان سمت برود.

علیقلى که یکى از پرافتخار ترین آهنگسازان جشنواره فیلم فجر و خالق آثار ماندگار موسیقى است، همچنین گفت: به نظرم موسیقى امپراطور جهنم یک اتفاق نو است که در کنار کارهاى قبلى من قرار می گیرد.

‏‎وى افزود: با اینکه از سال گذشته براى موسیقى این کار با من صحبت شده بود اما به دلیل تاخیرهایى که در اکران آن افتاد این کار صورت نگرفت و در نهایت امسال و از 4 ماه پیش ساخت موسیقى آن را آغاز کردم که هم اکنون تمام شده است.

‏‎گفتنى است محمدرضا علیقلى برنده 4 سیمرغ بهترین آهنگساز در دوره های جشنواره فیلم فجر است که آخرین بار و در اتفاقى بى سابقه سیمرغ بلورین بهترین آهنگساز را همزمان براى دو فیلم «دختر» و «امکان می نا» در جشنواره سى و چهارم فجر دریافت کرد.

‏‎امپراطور جهنم تازه ترین اثر موسیقایى این هنرمند است.

‏‎فیلمى که به تهیه کنندگى محمد خزایى و کارگردانى پرویز شیخ طادى ساخته شده است.

‏‎امپراطور جهنم با پژوهش و مستنداتى که طى 4 سال انجام شده است به پشت پرده ى گروهک تروریستى داعش می پردازد و در این میان به نقش مهم آل سعود اشاره می کند.

منبع:تسنیم

   #جشنواره فیلم #جشنواره فیلم فجر #پژوهش #داعش #فیلم سینمایی

محتوای خبر «جشنواره فیلم فجر|محمدرضا علیقلی موسیقی امپراطور جهنم را تمام کرد» را در سایت «دانا» ببینید