تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری رسا، هفتمین نشست از سلسله نشست های نقد کتاب با نقد کتاب رمان نوجوان با نام «شب های بی ستاره» در سالن همایش های غدیر اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم با حضور پر شور جوانان و نوجوانان برگزار شد.

نویسنده کتاب «شب های بی ستاره» با اشاره به اینکه شهر مقدس قم بستر بسیاری از رخدادهای مهم بوده است، تصریح کرد: در این کتاب تلاش شده است تا به بخشی از تاریخ شهر قم از جمله زمان بمباران کردن این شهر پرداخته شود.

مرضیه نفری خاطرنشان کرد: هر فردی که به نوجوانان نزدیک تر باشد می تواند به شیوه مطلوبی برای آنها بنویسد، بنده نزدیک به 30 الی 40 کتاب روان شناسی نوجوانان را مطالعه کردم تا بتوانم در کتاب «شب های بی ستاره» بحران های نوجوانان و راهکارهای مقابله با آن را به مخاطبان ارائه دهم.

وی با بیان اینکه پسران نیز در کتاب «شب های بی ستاره» مورد خطاب قرار گرفته اند، عنوان کرد: تحقیقات و نوشتن این کتاب نزدیک به دو سال طول کشید اما در نهایت توانستم فضای دهه 60 را به مخاطبان انتقال دهم.

همچنین معصومه میرابوطالبی نیز به عنوان منتقد کتاب «شب های بی ستاره» طی سخنانی خاطرنشان کرد: مخاطبان این کتاب نوجوانان بود اما نویسنده به شیوه مطلوب نتوانسته هیجان مورد نیاز را برای مخاطبان خود فراهم آورد و عنوان بدون هیجان «شب های بی ستاره» به خوبی گویای این موضوع است./۹۹۸/د ۱۰۳/ش

منبع: خبرگزاری فارس قم

  

محتوای خبر «کتاب «شب های بی ستاره» در قم نقد شد» را در سایت «رسا» ببینید