تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

با در دستور قرار گرفتن تقاضای تشکیل کمیسیون ویژه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی علیرضا رحیمی و علی ادیانی نمایندگان تهران و قائم شهر در اخطار و تذکرهای جداگانه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی گفتند که این طرح فاقد شرایط رسیدگی دو فوریتی در مجلس است، لاریجانی نیز با وارد دانستن این اخطار و تذکر طرح مذکور را از دستور کار مجلس خارج کرد.

ایسنا: در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس تقاضای تشکیل کمیسیون ویژه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در دستور مجلس قرار گرفت و سلحشوری یکی از طراحان این طرح به تشریح ابعاد این طرح پرداخت. اما علیرضا رحیمی دیگر نماینده تهران با استناد به اصول ۱۷۴ و ۱۱۰ قانون اساسی این درخواست را فاقد شرایط لازم برای طرح دو فوریتی دانست و گفت: اگر قرار بر رسیدگی دو فوریتی به طرحی باشد اشتغال کشور که امروز اصلی ترین چالش است، بر گردشگری مقدم است.

وی ادامه داد: به نظر بنده تشکیل این کمیسیون نیازمند لایحه دولت است.

علی ادیانی نماینده قائمشهر نیز با استناد به ماده ۴۴ آیین نامه داخلی مجلس طرح مذکور را فاقد شرایط مطرح شدن در قالب دو فوریتی دانست.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار و تذکر ضمن وارد دانستن اخطار و تذکر گفت: کمیسیون ویژه در مسائل مهم و استثنایی کشور باید تشکیل شود در حالیکه حادثه جدیدی پیش نیامده است که مجلس بخواهد با طرح دو فوریتی به درخواست دوستان رسیدگی کند بنابراین طرح فوق از دستور خارج می شود.

   #رئیس مجلس #صنایع دستی #لاریجانی #قانون اساسی #قائم شهر #اشتغال

محتوای خبر «تقاضای تشکیل کمیسیون گردشگری و میراث فرهنگی از دستور کار مجلس خارج شد» را در سایت «توریسم آنلاین» ببینید