تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
1
مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو بر لزوم آمادگی کامل برای رویارویی با شرایط ویژه تابستان 97 تاکید کرد و گفت: از لحاظ منابع آبی و میزان بارندگی، طی 49 سال گذشته تاکنون در یکی از بدترین شرایط قرار داریم و استان های خراسان جنوبی، سیستان، اصفهان، قم و کرمان بیش از 90 درصد کاهش بارندگی داشته اند.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، به نقل از وزارت نیرو، نشست کارگروه مشترک «آب و آبفا» و «برق و انرژی» مدیریت بحران و پدافندغیرعامل وزارت نیرو با حضور مدیران دفاتر مدیریت بحران شرکت های مادرتخصصی و آبفای استان تهران به منظور بررسی آخرین وضعیت صنعت آب و برق کشور برگزار شد.

در این نشست میثم جعفرزاده، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: در حال حاضر و در شرایط کنونی با دومینویی مواجه هستیم که با بحران آب شروع می شود، سپس به بحران برق تبدیل می شود و رفته رفته زیرساخت های حیاتی و حساس کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد و در نهایت منجر به تنش های اجتماعی خواهد شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو ادامه داد: تمامی شرکت های مادر تخصصی وزارت نیرو وظیفه دارند تلاش کنند تا در هر مرحله ای این دومینو قطع و یا سرعت حرکت آن کُند شود.

جعفرزاده گفت: از لحاظ منابع آبی و میزان بارندگی، طی 49 سال گذشته تاکنون در یکی از بدترین شرایط قرار داریم و استان های خراسان جنوبی، سیستان، اصفهان، قم و کرمان بیش از 90 درصد کاهش بارندگی داشته اند.

او ضمن تاکید بر ضرورت آمادگی کامل برای رویارویی با شرایط ویژه تابستان 97 گفت: شرکت های مادرتخصصی وظیفه دارند سه سناریو خوش بینانه، واقع بینانه و بدبینانه در حوزه صنعت آب و برق همراه با برنامه ریزی دقیق برای برون رفت از وضعیت دومینو ارائه دهند.

402

   #وزارت نیرو #خراسان #استان تهران

محتوای خبر «لزوم آمادگی کامل برای تامین آب شرب تابستان سال 97» را در سایت «ایسکا نیوز» ببینید