تاریخ دریافت خبر:
سید علی اکبر حسینی نژاد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر حسینی نژاد پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای هیئت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با حضرت آیت الله نوری همدانی گفت: در سال 68 به وسیله امام راحل این مجمع با هدف رسیدگی به امور روحانیت و حوزه های علمیه تاسیس شد و تا کنون 7 دوره از این مجمع گذشت و در اسفند ماه سال جاری شاهد برگزاری هشتمین دوره انتخابات مجمع نمایندگان خواهیم بود.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه افزود: این مجمع در ادامه کار، مورد حمایت رهبر انقلاب قرار گرفت و بر اساس منویات ایشان، قدم های جدی در حوزه برداشته است.

وی عنوان کرد: یکی از این مسائل در مورد حوزه انقلابی بود،برای اجرای این بخش از منویات رهبری در حوزه، کارگروهایی تشکیل شده و 50راهکار عملی برای حوزه انقلابی ارائه شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد گفت: این راهکارها به شواری عالی حوزه ارائه شد و مورد تصویب این شورای قرار گرفت.

وی عنوان کرد: در این دوره 70 مصوبه داشتیم که 80 درصد آن عملیاتی شده و از جمله آن موضوع افزایش شهریه، رسیدگی به معیشت طلاب، مشاوره تخصصی طلاب، جذب استاد راهنما و مشاور، ارزیابی عملکرد نمایندگان، مبارزه با جریان های تکفیری و داعش، نهضت تبلیغ و ترویج و کادر سازی برای نظام است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه افزود: هجرت علما به استان و شهرها برای رشد حوزه علمیه شهرستانها و پاسخ گویی به شبهات از دیگر این طرح ها بوده است.

40/313

شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom


   #حوزه علمیه #رهبر انقلاب #رادیو #انتخابات #تلگرامی