تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری رسا اظهار داشت: تلگرام نماد شبکه اجتماعی نوشتاری است همان طور که اینستاگرام نماد شبکه اجتماعی تصویری است. مردم با فیلتر تلگرام مشکل ندارند بلکه با فیلتر شبکه اجتماعی که نوشتاری بود و پوشش عمومی داشت مشکل دارند.

وی درباره عدم معرفی جایگزین پیام رسان تلگرام از سوی مراجع دولتی تصریح کرد: معتقدم قبل از محدودیت باید پوشش جایگزین را آماده کرده باشید چراکه محدودیت، بدون پوشش صحیح جواب نمی دهد، اگر الان بگوییم تلگرام ممنوع، پس مردم چه چیزی را جایگزین آن کنند؟ و اینکه بگوییم اندکی صبر که بچه های داخلی درحال راه اندازی پیام رسان بومی هستند هم که نمی شود.

پژوهشگر عرفان های نوظهور تاکید کرد: مسئولان فرهنگی نسبت به پوشش دادن محدودیتی که خلق کردند باید فکر کنند که این مردم مطالبه دارند و مطالباتشان هم باید هرچه سریع تر حل شود، نگویند می خواهیم بسازیم و در آینده خبر می دهیم.

کارشناس مسائل فرهنگی افزود: مسئولان امنیتی هم نباید خیلی فرهنگی فکر کنند بلکه باید امنیتی فکر کنند، که اگر سر سوزنی امنیت مملکت به خطر بیافتد کل این شبکه ها باید فیلتر شود، مگر در عربستان که فیلتر شده و محکم هم پای کار ایستاده اتفاقی افتاده است؟

استاد حوزه علمیه قم درباره اهمیت امنیت در جامعه گفت: ما باید به هر موضوعی به اندازه خودش اهمیت بدهیم، شبکه اجتماعی که وزن ضروری جامعه نیست کما اینکه اگر چندسال قبل هم نبود اتفاقی نمی افتاد و نمی توان اجازه داد وضع امنیت را به بهانه های واهی چون تنویر افکار عمومی یا آزادی و یا ... به خطر بیاندازند.

وی در ادامه بیان کرد: نمی شود یک بیگانه بیاید و با امنیت کشور بازی کند، مدیر پیامر سان تلگرام در حدی نیست که بخواهد برای مملکت ما تعیین و تکلیف کند و قطعا باید فیلتر شود، وزارت ارتباطات و نهادهای حاکمیتی هم باید پاسخ گو باشند چراکه نمی شود که امنیت یک کشور 80میلیونی را به دست یک بیگانه داد.

وی افزود: کدام کشور امنیت خود را به دست بیگانه سپرده که ما کشور دوم باشیم. هیچ کس نباید سر امنیت با کسی معامله کند چراکه مانند قضیه احمدشهید در بحث حقوق بشر می شود که در گاهی اوقات ایران را بازی می دهد.

حجت الاسلام حاج آقازاده درباره مطالبات مردم بیان کرد: در مطالبه گری قشرهای ارزشی جامعه آمدند و ماجرا را دو مدل چینش کردند، یک دسته درکنار مردم ایستادند مثل آن امام جمعه که مشکلات اقتصادی مردم را حق دانست وکنار آنها ایستاد و دسته دیگر هم جدای از مردم، از اول شروع کردند مرگ بر اغتشاش گفتن به همه، اینها مخاطب همان فرمایش حضرت آقا هستند که فرمودند بین معترضین تفکیک قائل شوید.

وی درباره مشکلات اقتصادی مردم گفت: امروز مردم واقعا در مضیقه اند و این مشکلات و گرفتاری های مردم را سایت های حزب الهی باید فریاد بزنند تا سایتهای اپوزیسیون خلع سلاح شوند، چراکه اکثر افراد کف جامعه خاکستری اند و هرکسی که مطالبات آنها را بگوید به طرفش می روند.

وی ابراز داشت: ای کاش قبل از انتخابات از موضع اقتصادی استیضاحی صورت میگرفت و یا یک کمپین و یا جنبشی درباره بحث های اقتصادی راه می افتاد.

کارشناس مسائل فرهنگی در پایان درباره نحوه ی پیگیری مشکلات اقتصادی و فرهنگی مردم توضیح داد: الان هم برای مطالبات اقتصادی می توان یک کمپین راه انداخت تا مطالبات یک به یک گفته شود، ولی از مسیر خاص خودش که از سمت مردم کف جامعه است گفته شود، زیرا این شیوه قرآن هم هست که وقتی می خواهید حرف بزنید به لسان قومه حرف بزنید، باید ببینیم زبان مردم در فرهنگ چیست، به همان شیوه صحبت کنیم تا منویات مقام معظم رهبری در فرهنگ محقق شود./۸۷۶/ت۳۰۲/س

   #تلگرام #شبکه اجتماعی #مشکلات اقتصادی #کمپین #مقام معظم رهبری #وزارت ارتباطات #قرآن #فیلتر تلگرام #انتخابات #حقوق بشر

محتوای خبر «امنیت یک کشور ۸۰ میلیونی را نمی توان به دست بیگانگان سپرد» را در سایت «رسا» ببینید