تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
پول نیوز - میرزایی مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه از آغاز پرداخت دو هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ۵۰ میلیون ریالی به زلزه زدگان استان خبر داد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، محمد صفا میرزایی باتبین نگرش و دیدگاه مدیران و پرسنل این بانک به عنوان یک بانک مردمی گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور کاهش آلام و مشکلات هموطنان آسیب دیده از زلزله به صورت خودجوش اقدام به پرداخت ۲۰۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه ۵۰ میلیون ریالی در مناطق زلزله زده نموده است.

پرداخت 2 هزار فقره وام قرض الحسنه به زلزله زدگان

وی ادامه داد: مردم شهرستان های زلزله زده سرپل ذهاب ، قصرشیرین ، ثلاث باباجانی و گیلانغرب می توانند با اخذ معرفی نامه از ستاد مدیریت بحران مستقر در فرمانداری های این شهرستان ها به شعب بانک مراجعه و در کمترین زمان ممکن این تسهیلات را دریافت کنند.

میرزایی با اشاره به مسئولیت اجتماعی بانک در جامعه، از تقبل هزینه ساخت سه باب مدرسه و سه خانه بهداشت روستایی توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران خبر داد و گفت : برای ساخت هریک از مدارس و خانه های بهداشت یک میلیارد و پانصد میلیون ریال و جمعاً ۹ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.
وی ادامه داد: باتوجه به ضرورت بهداشت و درمان در مناطق زلزله زده، تفاهم نامه های لازم با وزارت بهداشت در این خصوص امضا شده و ساخت خانه های بهداشت کرکهرگ، چمن گلین، سید احمد به مرحله عملیاتی رسیده است.

مدیر استان کرمانشاه گفت: درخصوص مدارس روستایی نیز با استانداری و سازمان بازسازی مدارس آموزش و پرورش استان هماهنگی های لازم صورت گرفته و در چند روز آتی با طراحی نقشه ساختمان، پیمانکار آن نیز انتخاب و عملیات ساخت این مدارس نیز آغاز خواهد شد.

میرزایی درخصوص تسهیلات فعلی زلزله زدگان نیز یادآوری کرد: طبق مصوبه ستاد مدیریت بحران استانداری، ۹ شهرستان استان کرمانشاه مشمول امهال (تنفس) شده اند که با محاسبات انجام شده تعداد ۲۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد ریال در این ردیف قرار خواهند گرفت .

وی اعلام کرد: امهال تسهیلات با تأیید ستاد مدیریت بحران شهرستان های زلزله زده و به مدت ۲ سال صورت می گیرد.

شایان ذکر است، در زلزله ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان ماه امسال شهرستان های سرپل ذهاب، قصرشیرین، ثلاث باباجانی، گیلانغرب، اسلام آباد غرب، دالاهو، روانسر، جوانرود، پاوه و دو بخش ماهیدشت و کوزران آسیب شدیدی دیدند.

   #زلزله #استان کرمانشاه #کرمانشاه #مناطق زلزله #وام #گیلانغرب #قصرشیرین #اسلام آباد #سرپل ذهاب #نقشه

محتوای خبر «پرداخت 2 هزار فقره وام قرض الحسنه به زلزله زدگان» را در سایت «پول نیوز» ببینید