تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 129
باتوجه به تعداد نسبتا بالای قوانین عجیب و غریب در سراسر جهان، ممنوعیت فروش ماشین های سیاه در کشور ترکمنستان می تواند جزو عجیب ترین قوانین جهان باشد که در لیست 10 گانه برترین ها قرار گیرد، اما مقامات ترکمنستان تنها به ممنوعیت فروش خودروهای سیاه بسنده نکرده و اخیرا اعلام کرده است که تمامی دارندگان خودروهای مشکی رنگ در این کشور، باید رنگ ماشین خود را عوض کند!.
برای اولین بار در سال 2015 میلادی بود که قانون ممنوعیت فروش اتومبیل های مشکی رنگ اعمال شد و در ابتدا تنها برای خودروهای وارداتی بود، اما در حال حاضر رئیس جمهور کشور ترکمنستان، یعنی "قربان قلی بردی محمدف" اعلام کرده است که حتی حضور ماشین های مشکی رنگ در "عشق آباد" پایتخت این کشور هم ممنوع خواهد بود.

ممنوعیت فروش ماشین های سیاه در ترکمنستان

ممنوعیت فروش ماشین های سیاه در ترکمنستان

بدترین اتفاق برای صاحبان ماشین های مشکی رنگ پس از اعلام این تغییرات از سوی رئیس جمهور ترکمنستان، گم شدن وسایل نقلیه آنان خواهد بود، چرا که بسیاری از اتومبیل های مشکی رنگ که در خیابان های عشق آباد پارک شده اند، به دستور پلیس این شهر توقیف شده و به پارکینگ های پلیس منتقل شده اند.
صاحبان اتومبیل های مشکی رنگ به منظور پس گرفتن اتومبیل خود، باید یک سند جدید دریافت کنند تا وسیله نقلیه خود را به یک رنگ دیگر تغییر دهند که در صورت انتخاب رنگ سفید، می توانند امتیازهای بیشتری از سوی دولت دریافت کنند، زیرا گفته می شود که رنگ مورد علاقه رئیس جمهور ترکمنستان خواهد بود.
در همین حال، خبرهایی به گوش می رسد که هزینه خدمات نقاشی اتومبیل 2 برابر شده است و حتی در برخی مراکز، از 500 تا 1000 دلار افزایش پیدا کرده است. اگرچه جالب است بدانید که از سال 2014 میلادی، استفاده از برچسب های نورگیر شیشه نیز در کشور ترکمنستان ممنوع اعلام شده است.

   #اتومبیل #رئیس جمهور #پایتخت #نقاشی

محتوای خبر «ممنوعیت عجیب خودروهای سیاه رنگ در ترکمنستان» را در سایت «خودرو بانک» ببینید