تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
13 پاساژ بازار ایمن سازی می شوند

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از انجام اقداماتی برای ایمن سازی 13 پاساژ در بازار تهران خبر داد.

محمود قدیری در مورد انجام اقداماتی برای ایمن سازی پاساژهای بازار اظهار کرد: ما با شهردار ناحیه بازار منطقه 12 تا کنون دو جلسه در راستای انجام اقداماتی برای ایمن سازی برخی پاساژها برگزار کرده ایم و امروز سومین جلسه برگزار می شود و قرار است با مسئولان 13 پاساژی که به صورت داوطلبانه برای ایمن سازی اقدام کرده اند هماهنگی های لازم صورت گیرد و آنها بر اساس دستورالعمل مناسب و قابل اجرایی که به آنها می دهیم ایمن سازی ها را انجام دهند. امیدوارم این جلسه های فنی و اجرایی نتیجه خوبی داشته باشد و ایمن سازی این پاساژها آغاز شود.

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با تاکید بر اینکه ساختمان های قدیمی هم قابلیت ایمن سازی دارند، افزود: این ساختمان ها اگر فرسوده نباشند و قابلیت استفاده داشته باشند می شود ایمنی آنها را بالاتر برد. البته نکته مهمی که وجود دارد این است که دستورالعمل ها بعد از اجرا باید نگهداری شوند و این کارها ادامه دار باشد. چرا که اگر نظم نباشد و بعد از انجام کارها دستورالعمل رها شود دوباره ممکن است که ساختمان از ایمنی لازم خارج شود.

وی در همین رابطه به وضعیت پاساژ علاء الدین اشاره کرد و گفت: این پاساژ اقداماتی را انجام داد؛ اما من در حال حاضر به شما می گویم که این ساختمان از عملکرد خود خارج شده و حدود 80 درصد نا ایمن است؛ ولی اگر نگهداری مناسب بعد از ایمن سازی انجام شود در صورت وقوع حادثه، خسارت کم و قابل کنترل خواهد بود.

منبع:ایسنا

   #آتش نشانی #شهر تهران #بازار تهران

محتوای خبر «13 پاساژ بازار ایمن سازی می شوند» را در سایت «عصر اقتصاد» ببینید