تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
نمایشگاه ایران پربیننده ترین رویداد سال تالار هنر شهر بن نمایشگاه تاریخ و تمدن ایران پرطرفدارترین نمایشگاه سال ۲۰۱۷ تالار هنر بن بوده است.

سرویس معماری هنرآنلاین: تالار هنر شهر بن یکی از موفق ترین دوره های خود را در سال ۲۰۱۷ تجربه کرد. نمایشگاهی که به تاریخ و تمدن ایران اختصاص داشت، پرطرفدارترین نمایشگاه سال ۲۰۱۷ بوده است.

تالار هنر شهر بن (Bundeskunsthalle) در سال ۲۰۱۷ یکی از موفق ترین دوره های تاریخ خود را به ثبت رسانده است. نمایشگاهی درباره تمدن و فرهنگ ایران در بالاترین مرتبه از نظر میزان بازدید قرار گرفته است.

این نمایشگاه با عنوان "ایران، تمدن باستانی میان آب و بیابان" با اقبالی بیش از حد انتظار روبرو شد و بیش از ۲۳۰ هزار نفر از آن دیدن کردند. گردآورندگان این نمایشگاه بیش از ۴۰۰ اثر و یافته باستانی را با دقت کارشناسانه و ذوق و سلیقه عالی انتخاب و عرضه کرده بودند.

تأکید نمایشگاه بر تمدن های کهن و سرآغاز یکجانشینی در فلات ایران بود، اما در عین حال نشان می داد که این فلات پهناور جولانگاه تمدن هایی کهن تر بوده که پیشینه شهرنشینی در این دیار را به بالای ۱۱ هزار سال می رساند.

نمایشگاه با نمایش پیوسته ده ها فیلم، عکس، سند و دیوارنوشته همراه با آثار چند رسانه ای اطلاعات وسیعی درباره تمدن های باستانی مستقر در فلات ایران عرضه می نمود که هم برای کارشناسان و هم برای بازدیدکنندگان معمولی بی نهایت جالب بود.

در جوار نمایشگاه و در فضای آزاد یک نمونه ی واقعی از "باغ ایرانی" نیز عرضه شده بود

   #نمایشگاه

محتوای خبر «نمایشگاه ایران پربیننده ترین رویداد سال تالار هنر شهر بن» را در سایت «هنرآنلاین» ببینید