تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 276
استاندار اردبیل خواستار تعیین تکلیف طرح تله سیژ شابیل مشگین شهر شد

اقتصاد ایران: اردبیل - استاندار اردبیل در جریان سفر به مشگین شهر با حضور در دامنه سبلان از طرح تله سیژ شابیل بازدید کرد و با انتقاد از معوق ماندن 14 ساله این طرح خواستار تعیین تکلیف آن تا عید امسال شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران از اردبیل ،مهندس اکبر بهنام جو از مراحل اجرایی کارخانه خودروسازی مشگین شهر بازدید و از اولین کامیون تولیدی شرکت حدید مبتکران با نشان "چاپار" رونمایی کرد.

وی همچنین در بازدید از محل اجرای طرح گردشگری ژئوپارک شیروان دره از پرداخت تسهیلات مناسب برای طرح های گردشگری خبر داد.

استاندار اردبیل در بازدید از مجتمع آبدرمانی تازه تاسیس هاوار سویی و مزرعه پرورش و تکثیر ماهیان سردابی از همت بخش خصوصی در توسعه همه جانبه منطقه قدردانی کرد.

همچنین با حضور استاندار اردبیل کلنگ احداث بزرگترین سازه شیشه ای جامپینگ خاورمیانه در مجموعه گردشگری پل معلق به زمین زده شد.

مهندس بهنام جو در بازدید از طرح های آبی شهرستان مشگین شهر گفت: با تخصیص اعتبار لازم از محل مهار آب های مرزی و صندوق توسعه ملی تا پایان سال جاری سد احمد بیگلو آبگیری می شود و بخشی از شبکه پایاب سد سبلان و احمد بیگلو نیز به بهره برداری می رسد.

وی در بازدید از نیروگاه زمین گرمایی مشگین شهر اظهارامیدواری کرد تا پایان سال جاری بهره برداری از نخستین توربین ژئو ترمال به قدرت 5 مگاوات آغاز شود.

استاندار اردبیل در بدو ورود به مشگین شهر با حضور در گلزار شهدا و منزل برادران شهید محمد زاده نسبت به مقام شهدا ادای احترام کرد.

وی در دیدار با اهالی شهر لاهرود و روستای موئیل نسبت به حل مشکلات این 2 منطقه از جمله تقاطع حادثه خیز بزرگراه لاهرود قول مساعد داد.

شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و بررسی مشکلات سرمایه گذاران و نشست با فعالان سیاسی - فرهنگی و اجتماعی پایان بخش سفر یک روزه استاندار اردبیل به مشگین شهر بود.www.econews.com

   #اردبیل #استاندار اردبیل #رونمایی #کامیون #خاورمیانه #اقتصاد ایران #اشتغال #بخش خصوصی

محتوای خبر «استاندار اردبیل خواستار تعیین تکلیف طرح تله سیژ شابیل مشگین شهر شد» را در سایت «اکو نیوز» ببینید