تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
  • پایان نشست شورای برنامه ریزی منطقه ای اکو در پاکستان
بیست و هشتمین نشست شورای برنامه ریزی منطقه ای سازمان همکاری اقتصادی (اکو) در اسلام آباد پایتخت پاکستان به کار خود پایان داد.

به گزارش پارس تودی ، در این نشست 4 روزه روند اجرای طرح ها و برنامه هایی که پیش از این به تصویب سازمان همکاری اقتصادی (اکو) رسیده بود، مورد بررسی قرار گرفت و برنامه های جدید برای سال های 2018 و2019 نیز اعلام و برای اجرای آن برنامه ریزی شد.

بیست و هشتمین نشست شورای برنامه ریزی منطقه ای سازمان همکاری اقتصادی (اکو) در اسلام آباد پایتخت پاکستان موضوع کنفرانس ویژه اکو برای افغانستان نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در روز اختتامیه این نشست همچنین اعضای حاضر از کشورهای مختلف درباره اقدامات انجام شده کشور خود برای تحقق اهداف اکو سخنرانی کردند.

«حسین میرشجاعیان حسینی» معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست، گزارشی از اقدامات یک سال گذشته ایران برای تحقق اهداف اقتصادی اکو به اعضا ارائه کرد .

سازمان همکاری اقتصادی (اکو) یک سازمان اقتصادی منطقه ای است که 3 کشور ایران، پاکستان و ترکیه در سال ۱۹۶۴ نخستین بار این سازمان را پایه ریزی کردند.

پس از فروپاشی شوروی، کشورهای افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان نیز به سازمان اکو پیوستند. 114/112

بیشتر بخوانید:

آغاز نشست شورای برنامه ریزی منطقه ای سازمان اکو در پاکستان

آغاز کار نشست شورای برنامه ریزی اکو/ تحلیل

   #پاکستان #پایتخت #اسلام آباد #ترکیه #تاجیکستان #افغانستان #ازبکستان

محتوای خبر « پایان نشست شورای برنامه ریزی منطقه ای اکو در پاکستان» را در سایت «پارس تودی» ببینید