تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 318
استاندار کرمان گفت:دو سال است که داد می زنم و مسائل و مشکلات ارتباطات را مطرح می کنم که ۸۶ نقطه کور ارتباطی در استان کرمان داریم و حتی بعد از زلزله امروز شماره های پنج شماره ای مدیران ستاد مدیریت بحران هم قطع بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه آرمان؛ علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان در ستاد مدیریت بحران استان کرمان با تأکید بر اینکه قطع ارتباطات در دقایق نخستین بعد از زلزله ۶٫۲ ریشتری ظهر امروز و تعطیلی خودسرانه دانشگاه ها مورد انتقاد است، متذکر شد: تا زمانی که وضعیت ارتباطات استان کرمان مشخص نشود، دیگر مدیر ارتباطات در استان نداریم.

استاندار کرمان یادآور شد:دو سال است که داد می زنم و مسائل و مشکلات ارتباطات را مطرح می کنم که ۸۶ نقطه کور ارتباطی در استان کرمان داریم و حتی بعد از زلزله امروز شماره های پنج شماره ای مدیران ستاد مدیریت بحران هم قطع بود.

رزم حسینی با بیان اینکه استان کرمان در حوزه ارتباطات ضعیف است، اظهار کرد: در حالی که ما در شرایط اضطراری هستیم و نمی توانیم صبر کنیم تا حادثه ای پیش بیاید و تلفات بدهیم و بعد برای ارتباطات ما راه حلی پیدا کنند آن موقع دیگری چه فایده ای دارد.

استاندار کرمان در این جلسه توضیحات الهامی مدیرکل ارتباطات و فنآوری استانداری کرمان را قانع کننده ندانست و وی را از جلسه ستاد مدیریت بحران استان اخراج کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد:تا زمانی که کشته و مجروح نداشته باشیم تصور می کنیم، اتفاقی روی نداده است، اما پیشگیری و پیش بینی مقدمه کار است و باید کمیته ای تخصصی تشکیل شود.

رزم حسینی با اشاره به مطالب وفق الذکر ادامه داد:تا از اماکن عمومی بررسی کارشناسی صورت گیرد و چنانچه استحکام لازم را ندارند، اقدامات لازم در این زمینه انجام گیرد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه ۸۶ واحد خانه قدیمی در شهر کرمان وجود دارد، اذعان کرد: ضرورت دارد که برای مقاوم سازی این خانه ها اقدام شود و بر تخریب خانه های قدیمی موجود در کنار خانه های مستحکم تاکید داریم زیرا این خانه ها با وقوع زلزله تخریب می شوند و تلفات به بار می آید.

این مقام مسئول ضمن تأکید بر اینکه نمی توانیم، بپذیریم دستگاه هایی در استان کرمان به دلایل مختلف کم کاری کنند، گفت:و مدیران مرتبط با ستاد مدیریت بحران باید همه مسائل را جدی بگیرند و وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

رزم حسینی در ادامه جلسه ضمن تماس با وزیر ارتباطات از وضعیت ارتباطات استان انتقاد کرد و خواستار حضور وی به منظور مرتفع کردن این مسئله شد.

گفتنی است استاندار کرمان با برقراری ارتباط با وزیر علوم از تعطیلی دانشگاه های کرمان بعد از وقوع زلزله به صورت خودسرانه و بدون مشورت با ستاد مدیریت بحران انتقاد کرد.

انتهای پیام/م

   #زلزله #تعطیلی #وقوع زلزله #مقاوم سازی #وزیر ارتباطات

محتوای خبر «انتقاد استاندار کرمان از وضعیت ارتباطات استان و تعطیل خودسرانه دانشگاه های کرمان» را در سایت «دانا» ببینید