تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 362

مدیر آموزش و پرورش ساوه گفت: آموزش و پرورش ساوه با کمبود نیرو روبه رو است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، ابراهیم فراشیانی شامگاه یکشنبه در دیدار معلمان حق التدریسی ساوه با امام جمعه این شهرستان اظهار داشت: در سه سال گذشته بخشنامه به کارگیری معلمان حق التدریسی پیش دبستانی صادر شده که با بررسی پرونده ها ۱۶۷ نفر در این زمینه شناسایی شده اند.

وی افزود: شرایطی مانند بیمه دولتی و سوابق را برای به کارگیری مقرر کرده بودند که اکثریت نفرات حائز شرایط شده و در حال خدمت هستند.

مدیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در گذشته قراردادهای یک ساله ای باتوجه به نیاز آموزشی بسته شده بود ولی اجرای کامل استخدام بدون آزمون معلمان حق التدریسی با توجه به تفاوت نیازها در شهرهای مختلف سبب مازاد نیرو در بعضی شهرها می شود، البته در ساوه کمبود نیرو داریم.

فراشیانی ادامه داد: برای آموزش و پرورش مشخص شدن وضعیت استخدام این نیروها بهتر است زیرا در بودجه هر سال منابع آن مشخص و تامین می شود.

وی تصریح کرد: در رابطه با کسورات حقوق هم هیچ تفاوتی با معلمان رسمی نبوده و در مسئله بیمه هم سعی کردیم ۹۶ ساعت آموزشی را برای آنها تکمیل کنیم تا ۳۰ روز بیمه کامل شوند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ساوه خاطرنشان کرد: معلمان رسمی از طریق آزمون تربیت معلم یا ماده ۲۸ استخدام شده اند که توسط سازمان سنجش به صورت سراسری برگزار می شود.

فراشیانی ادامه داد: وعده استخدام از عهده آموزش و پرورش شهرستان یا استان خارج است و باید در سطح کشوری و با توجه به رعایت شرایط سایر متقاضیان تصمیم گیری شود.

   #استخدام #آزمون استخدامی #استخدامی #سازمان سنجش #بلوچستان #امام جمعه

محتوای خبر «آموزش و پرورش ساوه با کمبود نیرو روبه رو است» را در سایت «استخدام» ببینید