تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 366
مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به ورود یک سامانه بارشی از روز پنجشنبه به استان از وقوع پدیده گرد و غبار موقت در صبح فردا خبر داد.

کوروش بهادری اظهار کرد: خروجی های مدل های هواشناسی نشانگر ورود یک سامانه بارشی به خوزستان در روز پنجشنبه است که انتظار می رود از پنجشنبه تا صبح روز شنبه، بارش های رگباری در مناطق شمالی و شرق استان و بارش های با شدت کمتر را در بخشی از مناطق مرکز خوزستان شاهد باشیم.
وی تصریح کرد: همچنین صبح فردا با ورود یک توده گرد و خاک از کشور عراق به خوزستان، شاهد وقوع پدیده گرد و غبار موقت و ناپایدار در برخی از شهرهای جنوبی نظیر آبادان و خرمشهر و احتمالا بستان خواهیم بود که دید افقی را به سه تا چهار کیلومتر کاهش می دهد
مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: خوشبختانه این توده گرد و خاک به طور گسترده یا فراگیر خوزستان را تحت تأثیر قرار نمی دهد و گرد و غبار ناشی از آن تنها در برخی از شهرهای جنوبی و به شکل موقت و ناپایدار و خفیف خواهد بود.
بهادری با اشاره به شکست اینورژن امروز در اهواز بیان کرد: امروز صبح ارتفاع اینورژن در اهواز 340 متر بود که نسبت به روز گذشته بهبود یافته است. همچنین فردا ارتفاع اینورژن نسبت به امروز در وضعیت بهتری قرار خواهد گرفت و به عبارتی در حال حرکت به سمت هوای با کیفیت بهتر هستیم.
وی اظهار کرد: در شبانه روز گذشته تاراز با صفر درجه سانتی گراد و دزفول با 22 درجه سانتی گراد خنک ترین و گرمترین نقاط استان خوزستان بودند. همچنین دمای هوای امروز اهواز بین 5 تا 19 درجه سانتی گراد در نوسان است.

   #خوزستان #سامانه بارشی #سامانه #هواشناسی #اهواز #عراق #دزفول #آبادان

محتوای خبر «گرد و غبار عراقی فردا به خوزستان می رسد / ورود سامانه بارشی از پنجشنبه» را در سایت «خوزنیوز» ببینید