تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

با وجود 6 سیلندر، 4 توربوشارژر و یک سیستم چهار چرخ محرک، ب ام و M550d xDrive نزدیک ترین مدل به یک M5 دیزلی است. این خودرو که به هر دو فرم بدنه سدان و استیشن در دسترس است هم اکنون از 4 توربو سود برده و از سوخت دیزل استفاده می کند. دست اندرکاران کانال یوتیوب AutoTopNL علاقه مند به مشاهده توانایی های این هیولای دیزلی بوده و تصمیم گرفته اند آن را به حداکثر سرعت خود برسانند.

M550d
بر پایه اعداد ضبط شده توسط دستگاه اندازه گیری سرعتی که در سمت چپ و بالای ویدئو نشان داده می شود، M550d با لانچ کنترل فعال خود می تواند در حدود 4.7 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد که اندکی بیشتر از رکورد اعلامی 4.4 ثانیه ای ب ام و می باشد. این سدان دیزلی تنها به 35 ثانیه زمان نیاز دارد تا از سکون به سقف سرعت محدود شده یعنی 250 کیلومتر در ساعت برسد. سرعت سنج دیجیتالی سرعت 260 کیلومتر در ساعت را نشان داده اما سرعت واقعی همان 250 کیلومتر در ساعت می باشد.

BMW M550i xDrive
برخلاف مدل M5 که با پکیج M Driver می تواند به حداکثر سرعت 305 کیلومتر در ساعت برسد، مدل دیزلی M550d در همان سرعت 250 کیلومتر در ساعت قفل شده است. البته همیشه تیونرهایی وجود دارند که می توانند محدودیت ها را رفع کرده اما شما باید با گارانتی خداحافظی کنید!

BMW M550i xDrive
افرادی که خواهان سرعت بیشتر هستند باید M5 جدید را بخرند که با پکیج Competition خود سریع ترین سری 5 تاریخ خواهد بود. این خودرو باید به جنگ مرسدس-ای ام جی E63 S خواهد رفت. البته رقبای تولیدی توسط مرسدس و آئودی به صورت استیشن نیز عرضه می شوند اما M5 تنها به صورت سدان در دسترس خواهد بود.


خب حرف از استیشن شد و باید بگوییم مدل M550d xDrive تورینگ نیز تست شده که بدون هیچ تعجبی کندتر بوده زیرا بدنه سنگین تری دارد.

[دانلود ویدئو]

   #خودرو #یوتیوب

محتوای خبر «قدرت دیزل! شتاب گیری ب ام و M550d» را در سایت «پدال» ببینید