تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 582

در سری جدید شاخ به شاخ پدال، ویدئوهای Head 2 Head ساخته Motor Trend را به همراه توضیحات و به زودی با زیرنویس فارسی منتشر خواهیم کرد. امیدواریم از این سری جدید لذت کافی را ببرید.

در این قسمت به سراغ دو کوپه اسپورت آلمانی رفته ایم و در ولز به آزمایش این دو مدل خواهیم پرداخت. در نهایت در پیست بیضی شکل Millbrook به حداکثر سرعت این دو اتوموبیل خواهیم رسید. با ما همراه باشید.

موتور 8 سیلندر وی شکل تنفس طبیعی دوست داشتنی آئودی RS5 در مدل جدید با موتور تویین توربو 2.9 لیتری V6 جدید جایگزین شده. تعداد اسب هایی که آئودی به میدان مبارزه می فرستد ثابت مانده اما موتور جدید گشتاور بسیار بیشتری تولید می کند. به دلیل رژیم لاغری که آئودی در نسل جدید به آن پرداخته و البته سیستم چهارچرخ محرک خاص Quattro آئودی، چابکی زیادی از این فرزند کوچک خانواده ی فولکس واگن انتظار داریم. از طرف دیگر مرسدس کوچک ترین ژنرال خود را به میدان فرستاده. مرسدس برخلاف رقبا هنوز به موتور 8 سیلندر در این کلاس وفادار مانده و به نظر می رسد برنامه ای برای کمتر کردن تعداد سیلندرها ندارد. مرسدس-AMG C63s کوپه با همان موتور آشنای 8 سیلندر 4 لیتری ساخت AMG 503 اسب قدرتمند را در برابر 450 اسب بخار موتور تویین توربو آئودی قرار می دهد.

در بحث انتقال قدرت، آئودی به جای گیربکس دوکلاچه، در نسل جدید از گیربکس 8 سرعته ی اتوماتیک ZF استفاده کرده که پاسخگویی خوبی داشته اما سرعت گیربکس های دوکلاچه را ندارد. دیفرانسیل اسپرت و سیستم گشتاور برداری استفاده شده در RS5 با انتقال گشتاور بیشتر به چرخ هایی که در بیرون پیچ قرار ، باعث کاهش کم فرمانی که در نسل های قبل وجود داشت شده. اکنون دارندگان این مدل می توانند سرعت بیشتری را در پیچ ها تجربه کنند. در کل در مقایسه با مرسدس-آام گ، آئودی اتوموبیلی آرام تر ارائه کرده که قابلیت استفاده شهری بیشتری دارد.

قلب 8 سیلندر AMG در سینه ی مرسدس C کلاس، رانندگی با آن را بسیار لذت بخش تر از آئودی کرده. علاوه بر قدرت بیشتر، تأخیر توربو در این موتور وجود ندارد.برخلاف آئودی که ذات آرام تری دارد، رانندگی با C63 s حسی خشن داشته و راننده را به سمت فشار بیشتر به پدال گاز سوق می دهد. البته صدای دل نشین موتور ساخت AMG نیز در این وسوسه بی تأثیر نیست. اما چابکی C63 به اندازه ی RS5 نیست و فرزند آئودی فرزتر از مرسدس است.

C63 s از گیربکس7 سرعته ی اتوماتیک استفاده می کند که طراحی جدیدی نداشته و چند سالی از عمر آن می گذرد. اما موتور وحشی AMG تا حدی این عیب را پوشش داده. در کل مرسدس-آام گ C63 s پکیج کاملی از راحتی، لوکس بودن، قدرت و دینامیک رانندگی را در خود جای داده.

رانندگان در این تست در پیست بیضی شکل با مرسدس به حداکثر سرعت 281 کیلومتر در ساعت رسیدند، اما با آئودی نتوانستند بیشتر از 260 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرند. در سرعت های بالا مرسدس بسیار پایدارتر از آئودی ظاهر شد. اما آئودی در سرعت های پایین و استفاده روزمره خودروی بهتری است. برای دیدن برنده ی این رقابت ویدئوی زیر را ببینید.

[دانلود ویدئو]
شما در مورد این دو اتوموبیل چه نظری دارید. کدام یک انتخاب شماست؟

   #رانندگی #نسل جدید #مدل جدید #زیرنویس #اسب بخار #خانواده

محتوای خبر «شاخ به شاخ کوپه های آلمانی: آئودی RS5 دربرابر مرسدس-آام گ C63 s» را در سایت «پدال» ببینید