تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 329

اگر هنوز هم فکر می کنید رنو توئیزی یک خودروی الکتریکی جالب توجه است بهتر است نگاهی هم به جدیدترین خودروی مفهومی گروه پژو-سیتروئن بیندازید.


این خودروی مفهومی که توسط کنسرسیوم EU-LIVE رونمایی شده بخشی از برنامه Push-to-Pass پژو-سیتروئن برای ارائه راه حل های حمل ونقل جدید است که در کلاسی بین خودروهای دو و چهار چرخ قرار می گیرد.


با طول 2.4 متری و پهنای 0.85 متری، این خودروی مفهومی دارای درب های قیچی مانند به منظور به حداکثر رساندن راندمان در فضاهای پارک تنگ بوده و دارای کابینی با کیسه هوا و کمربندهای ایمنی است.


علیرغم ظاهر اسکوتر مانند این کانسپت می توان آن را در بزرگراه ها نیز استفاده کرد اما این کار نیازمند گواهینامه رانندگی است.


پژو-سیتروئن ادعا می کند این کانسپت سواری آسانی به عنوان یک اسکوتر سه چرخ داشته که به لطف مکانیسمی که هندلینگ را بهبود بخشیده و از تکنولوژی کنترل لغزش بهره می برد چنین عملکردی میسر شده است.


نیروبخش کانسپت مورد بحث قوای محرکه پلاگین هیبریدی است که ترکیبی از یک پیشرانه بنزینی تک سیلندر 42 اسب بخاری و دو واحد الکتریکی بوده که توسط برمبو و Elaphe توسعه یافته و البته باتری الکتریکی 48 ولتی آن توسط سامسونگ SDI طراحی شده است. این طرح مطالعاتی محدوده حرکتی 300 کیلومتری داشته که 70 کیلومتر آن در حالت بدون آلایندگی است. سقف سرعت کانسپت پژو-سیتروئن 130 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

   #هیبریدی #سامسونگ #رونمایی #رانندگی

محتوای خبر «معرفی اسکوتر مفهومی جدید پژو-سیتروئن» را در سایت «پدال» ببینید