تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 270
مفقود شدن یک گروه کوهنوردی در اشترانکوه/ اسامی مفقودین مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان از مفقود شدن یک تیم کوهنوردی در اشترانکوه خبر داد.

به گزارش جی پلاس، صارم رضایی اظهار کرد: بر طبق گزارشات اعلام شده از سوی مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان یک تیم کوهنوردی که به قصد صعود به اشترانکوه رفته بودند؛ در راه به علت بارش برف و کولاک شدید مسیر را گم و ناپدید می شوند که متاسفانه یک نفر از آنان به علت سرمازدگی شدید فوت می کند.

وی با بیان اینکه این تیم از خراسان رضوی به استان آمده بودند، گفت: بلافاصله چهار تیم امداد و نجات کوهستان به محل اعزام و به دنبال این افراد می گردند و هنوز اطلاعی از ۱۳ نفر دیگر در دست نیست.

رضایی از گشت زنی یک تیم همراه با بالگرد جمعیت در این منطقه خبر داد و افزود: جنازه فرد فوت شده به بیمارستان انتقال داده شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: کار جستجو و گشت زنی توسط نیروهای امداد و نجات ادامه دارد و اطلاعات بعدی متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی بیان کرد: اخبار تنها از طریق روابط عمومی جمعیت هلال احمر پیگیر شده و به شایعات توجه نشود. اورژانس هوایی الیگودرز اسامی مفقودان، نجات یافتگان و تنها فوتی حادثه گرفتار شده تیم 14 نفره کوهنوردی از استان خراسان که در کولاک اشترانکوه لرستان گرفتار شده اند را اعلام کرد.

تسنیم نوشت: اورژانس هوایی الیگودرز اسامی مفقودان، نجات یافتگان و تنها فوتی حادثه گرفتار شده تیم 14 نفره کوهنوردی از استان خراسان که در کولاک اشترانکوه لرستان گرفتار شده اند را اعلام کرد.

اسامی مفقودین: علی حسینی، امان الله جوکار، ناصر اکبری، مرتضی غلامپور، اکرم حقانی، مهشید جوان محمدی، علی قاسم زاده، مجید زاده تراب.

اسامی کسانی که نجات یافته اند: امیر تقی زاده، محمود فرنوش فر، حسن موسوی، سروش قادری، محسن اشرفی، سید رضا وحیدی.

ضمناً متأسفانه یکی از مفقودین به نام علیرضا عامری 22 ساله فوت شده است.

   #هلال احمر #لرستان #خراسان #بارش برف

محتوای خبر «مفقود شدن یک گروه کوهنوردی در اشترانکوه/ اسامی مفقودین» را در سایت «جماران» ببینید