تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 439
لاوروفوزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد، استقرار سامانه دفاع موشکی آمریکا در اروپا همچون توسعه دادن ائتلاف نظامی ناتو موجب تضعیف امنیت کشورش می شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، سرگئی لاورف، وزیر امورخارجه روسیه در اظهاراتی در جریان اجلاس وزرای امور خارجه سازمان امنیت و همکاری اروپا در شهر وین اتریش تاکید کرد: ما شاهد هستیم که معماری امنیت منطقه یوروآتلانتیک که متکی بر محورهایی نظیر شورای امنیت سازمان ملل و پیمان هلسینکی است در معرض آزمون های جدی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تقویت پتانسیل ناتو در جبهه شرقی و سیاست توسعه مهار نشده این ائتلاف و استقرار سامانه های دفاع موشکی آمریکا در اروپا آسیب فراوانی به اصل تفکیک ناپذیری امنیت وارد خواهد کرد.

لاوروف افزود: یک سری نگرانی های جدی از بابت نقض قوانین بین المللی، مداخله در امور داخلی همچون حمایت مستقیم از کودتاهای ضد دولتی، تلاش برای اعمال زور علیه مسائل موجود و استفاده از تدابیر نامشروع یکجانبه برای اعمال فشار به وجود آمده است.

در عین حال سرگئی ریابکوف معاون وزیرخارجه روسیه نیز در مصاحبه با روزنامه کومرسانت، گفت: برخی اقدامات اخیر آمریکا از جمله تخصیص بودجه به توسعه سامانه های موشک زمین پایه برای سال مالی 2018 موجب نگرانی مسکو بابت عدم تعهد آمریکا به معاهده محدودیت قوای هسته ای میانبرد که 30 سال پیش امضا شد شده اند.

وی افزود: ما به مفاد پیش نویس بودجه دفاعی آمریکا که شامل تخصیص بودجه برای توسعه یک موشک کروز است توجه کردیم و این نگرانی های ما نسبت به نیات واقعی طرف آمریکایی را افزایش می دهد.

انتهای پیام

   #سامانه #روسیه #ناتو #مسکو #اتریش #سازمان ملل #شورای امنیت

محتوای خبر «لاوروف: توسعه سامانه های دفاع موشکی آمریکا در اروپا مخل امنیت است» را در سایت «ایسنا» ببینید