تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 443
از ابتدای امسال تاکنون و در مدت ۱۷۰ روز معاملاتی، ۱۵۶ میلیارد سهم و حق تقدم در بورس اوراق بهادار دادوستد شد. - 531600_867.jpg

به گزارش ایران اکونومیست؛ از ابتدای امسال تاکنون و در مدت ۱۷۰ روز معاملاتی تعداد ۱۵۶ میلیارد و ۹۲۵ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۳۹۸ هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال در ۹ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۵۶۳ دفعه مورد معامله قرار گرفته است.

همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می دهد در این مدت ۸۸ میلیارد و ۹۳۲ میلیون سهم به ارزش ۱۹۳ هزار و ۵۹۷ میلیارد ریال در ۴ میلیون و ۷۷ هزار و ۹۰۳ نوبت در بازار اول؛ ۵۷ میلیارد و ۳۳ میلیون سهم به ارزش ۱۳۶ هزار و ۷۶۸ میلیارد ریال در ۵ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۹۵۵ نوبت در بازار دوم؛ ۵۷ میلیون سهم به ارزش ۵۷ هزار و ۷۸۱ میلیارد ریال در ۱۵ هزار و ۳۰۷ نوبت در بازار بدهی؛ ۹ میلیارد و ۹۴۷ میلیون سهم به ارزش ۵۸۲ میلیارد ریال در ۱۹۴۷ نوبت در بازار مشتقه و ۹۵۶ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۹ هزار و ۹۶۲ میلیارد ریال در ۴۶ هزار و ۴۵۱ نوبت مورد معامله قرار گرفته است.

این گزارش می افزاید: شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۷۷ هزار و ۲۳۰ واحد آغاز کرده است تاکنون با ۱۳ هزار و ۸۶۲ واحد افزایش معادل ۱۷.۹ درصد رشد را به ثبت رسانده و به ارتفاع ۹۱ هزار و ۹۲ واحد رسیده است. شاخص بازار اول نیز در این مدت با ۱۰ هزار و ۲۸۴ واحد رشد و شاخص بازار دوم با ۳۶ هزار و ۵۶۵ واحد افزایش مواجه شده اند.

   #بورس