تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 366
2017_12_3_20_47_23.jpgدانش > دانش - همشهری آنلاین:
جایزه نیم ملیون دلاری مصطفی (ص) روز یکشنبه ۱۲ آذز در تهران به دو دانشمند علوم کامپیوتری ارول گلنبی از ترکیه و محمد امین شکراللهی از ایران اهدا شد.

به گزارش ایرنا در آیین دومین دوره اعطاء جایزه جهانی دو سالانه مصطفی (ص) نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام به پروفسور سامی ارول گلنبی، دانشمند کامپیوتر، مهندس الکترونیک و ریاضیدان کاربردی اهل ترکیه (و فرانسه) به خاطر مدلسازی ارزیابی عملکرد سیستم های کامپیوتری و پروفسور محمدامین شکرالله دانشمند و دکترای علوم کامپیوتر و ارتباطات به خاطر ارائه اثری در زمینه کدهای رپتور اهدا شد.

در این مراسم که از جمله با حضور دکتر علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، دکتر سنگاپور در حوزه علم و فناوری نانو زیستی و آقای پرفسور عمر یاغی شیمیدان برجسته اهل اردن (و آمریکا) برای تحقیقات دامنه دار در زمینه «چارچوب های فلز- آلی» تعلق گرفت.

در هفته جایزه مصطفی (11 تا 14 آذر)، نشست های علمی و تخصصی در حوزه های علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات، علم و فناوری زیستی و پزشکی، علم و فناوری نانو، اقتصاد و بانکداری اسلامی در دانشگاه های تهران، صنعتی شریف، علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی تهران، امام صادق (ع)، تربیت مدرس و علم و صنعت ایران برگزار می شود.

   #ترکیه #همشهری #فناوری نانو #سنگاپور #جهان اسلام #فناوری اطلاعات