تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 199
pixel.gifشرکت «بلک واتر» در تلاش تسلط بر معادن نادر افغانستان است

بنیانگذار شرکت امنیتی «بلک واتر» برای نخستین بار به صراحت، تمایل خود را برای دستیابی به منابع نادر معدنی افغانستان اعلام کرد.

به گزارش آوا به نقل از اسپوتنیک، اریک پرنس بنیانگذار شرکت امنیتی «بلک واتر» که می خواهد جنگ افغانستان خصوصی سازی شود، تا از این طریق به منابع نادر معدنی افغانستان که بیش از ۳۰۰۰ هزار میلیارد دالر ارزش دارد، برسد.

بازفید نیوز طرح ۱۹ صفحه ای پرنس را انتشار کرده است که در این طرح اعزام سربازان اجیر و نیروهای ویژه امریکایی برای جنگ در کنار نیروهای افغانستان مطرح شده است.

او در این طرح برای نخستین بار به صراحت برای دستیابی به ثروت بالقوه معدنی افغانستان علاقه نشان داده و گفته است، که بیش از یک تریلیون دالر مواد معدنی نادر در خاک افغانستان نهفته است که نیروهای امنیتی می توانند برای استخراج آن به افغانستان بروند.

پرنس در اوایل سال روان فشارهای زیادی برای متقاعد کردن ترامپ مبنی بر واگذاری جنگ افغانستان به شرکت های خصوصی و سربازان اجیر را آغاز کرده بود.

یادآوری می کنیم که شرکت بلک واتر در سال های نخست ریاست جمهوری حامد کرزی متهم به داشتن زندان های خصوصی و دست داشتن در تخلفات مالیاتی شده بود.

   #افغانستان #بلک واتر

محتوای خبر «شرکت «بلک واتر» در تلاش تسلط بر معادن نادر افغانستان است» را در سایت «آوا پرس» ببینید