تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 306
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در واکنش به انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس و حمایت آمریکا از این توطئه گفت: مسلمانان جهان راهی جز قیام علیه آمریکا و اسراییل ندارند. 117658_547.jpg

به گزارش شما نیوز ، محسن رضایی که در همایش «عمل در سایه وحدت»با حضور علمای اهل سنت و شیع سخن می گفت،افزود: از بزرگترین افتخارات مسلمانان جهان، وجود مبارک پیامبر اسلام است که با ولادت ایشان، هستی و آفرینش معنا یافت و بشریت امید تازه ای در خود احساس کرد.

وی ادامه داد:حقیقت عالم آفرینش، دارای حکمت و فلسفه ای است که وجود نورانی پیامبر اسلام در کانون آن قرار دارد. همچنین از بزرگترین افتخارات ما مسلمانان این است که خداوند در قرآن فرموده اند «من و همه ملائک بر نبی مکرم اسلام صلوات می فرستیم"و این توصیفی است که برای هیچ یک از پیامبران بیان نشده است. امیدوارم بتوانیم این نعمت بزرگ را قدر بدانیم و تلاش کنیم مسلمان زیسته و مسلمان از دنیا برویم.
این استاد دانشگاه امام حسین (ع) با طرح یک سوال و اشاره به سرنوشت جهان اسلام، تصریح کرد: چرا ما با وجود قرآن مجید و پیامبر عظیم الشان و با پشتوانه ای به عظمت تمدن بزرگ اسلامی همواره باید در منطقه، شاهد جنگ ، خونریزی ، تفرقه افکنی و اشغال گری ایادی استکبار و استعمار باشیم؟
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر لزوم وحدت در جهان اسلام گفت: دستاوردهای پیامبر اسلام آنچنان بزرگ بود که توانست چندین تمدن بزرگ خلق کند و این تمدن ها در زمانی که اروپاییان در نهایت عقب ماندگی به سر می بردند، توانست تا قرن ها سراسر جهان را در سیطره خود قرار دهد.
رضایی خاطر نشان کرد: غربی ها سالیان طولانی از پیشرفت جهان اسلام در تعجب بودند. کالاها، علم، تمدن و ثروت جهان اسلام در سراسر جهان سرآمد بوده و این عظمت و شکوه چنان نمایان بود که کشورهای اروپایی تصمیم گرفتند موجی عظیم علیه اسلام و پیشرفت های آن به راه اندازند. در نتیجه جنگهای صلیبی را به راه انداختند؛ به گونه ای که طی ۲۰۰ سال ۸ جنگ بزرگ بین مسیحیان و مسلمانان رخ داد. هر چند که با ظهور تمدنهای عثمانی و صفویه که پنج یا شش قرن به طول انجامید، اسلام دوباره دوران رونق خود را بازیافت.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: از صد سال قبل و متعاقب دوجنگ جهانی اول و دوم درهمه جا صلح برقرار شد ، اما نا امنی و جنگ در منطقه ما با کینه ورزی نسبت به تمدن اسلامی و انتقام جویی از جهان اسلام ادامه یافت و غده ای سرطانی به نام اسرائیل را در دل جهان اسلام به وجود آوردند که تا به امروز تبعات شوم آن ادامه دارد.
وی افزود: با نگاه به رفتار غرب و آمریکا به روشنی نوعی کینه ورزی و انتقام جویی قابل مشاهده است. بیش از ۱۰۰ سال است که مسلمانان و جهان اسلام را عقب نگه داشته اند و جغرافیای اسلام را مرزبندی و گروه بندی کرده اند. بنابراین اقدامات پنهان و آشکار غرب همچنان در امتداد جنگ های صلیبی است و متاسفانه روشنفکران ما نمی خواهند این واقعیت را بپذیرند که آمریکا و غرب رفتار واحدی ندارند و دو نوع سیاست و رفتار را در جهان به نمایش می گذارند.
رضایی تاکید کرد: آنها خواستار بردگی جهان اسلام هستند؛ البته از دست نشاندگان و نوکرهای خود هم دفاع نمی کنند و نسبت به آنها بی وفایند. بلایی که بر سر شاه ایران و صدام حسین آمده و در آینده بر سر حکام سعودی خواهد آمد، گواه همین موضوع است.
وی در ادامه با تحلیل وضع موجود در منطقه گفت: اقدام دیروز ترامپ نسبت به فلسطین در روز میلاد پیامبر اسلام، معنایی جز تحقیر و اهانت به مسلمانان جهان نداشت و البته موضع گیری کشورهای اروپایی هم مکمل رفتار ترامپ است.

رضایی با بیان اینکه رفتار ترامپ نمونه روشنی از انتقام جویی و کینه توزی غرب علیه جهان اسلام است، افزود: جنگ های خونینی که در منطقه از طریق صدام و رژیم صهیونیستی شکل گرفته، بدون برنامه ریزی نبوده و به منظور انتقام جویی از ملت های مسلمان روی داده است.آنها دشمن اصلی اسلام بوده و به دنبال آنند که مبادا تمدن بزرگ اسلامی دوباره در جهان شکل بگیرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مسلمانان امروز راهی جز قیام علیه آمریکا و اسرائیل ندارند، گفت :خوشبختانه این قیام از ایران با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل شروع شده و با قیام در سایه وحدت می توانیم سعادت و تمدن از دست رفته را بازیابیم.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس با تأکید بر لزوم وحدت کشورهای اسلامی گفت: دولت عربستان و امارات بیایند مسلمان بودن خود را اثبات کنند و شجاعانه ارتباط خود با آمریکا را قطع یا دیپلمات های خود را از آمریکا فرا بخوانند و یا این که تولید نفت خام خود را کاهش دهند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: امروز، روز تبلور اسلامیت ما در جهان اسلام و روزی است که باید صداقت ما در بیعت با پیامبر عظیم الشان اسلام اثبات شود؛ از این رو باید گفت که امروز روز قیام است.

رضایی در پایان اظهار کرد: آمریکا باید از موضع خودعقب نشینی کند. اگر چنین امری محقق نشود، جهان اسلام باید با اهرم هایی که در دست دارد، فشار خود بر آمریکا را افزایش دهد و باید توجه داشته باشیم که اگر آمریکا حرف خود را به کرسی بنشاند، آینده تلخی در انتظار جهان اسلام خواهد بود .نقش رهبران جهان اسلام در این آگاهی بخشی بسیار با اهمیت است و خوشبختانه رهبر معظم انقلاب با حفاظت از ارزشهای انقلاب اسلامی ، پشتوانه ای عظیم برای کشورهای اسلامی و آگاهی بخشی به ملل مسلمانند.

   #جهان اسلام #اسرائیل #قرآن #محسن رضایی #میلاد پیامبر #پایتخت #نفت خام #فرمانده سپاه #رهبر معظم انقلاب #امارات

محتوای خبر «رضایی: مسلمانان امروز راهی جز قیام علیه آمریکا و اسرائیل ندارند» را در سایت «شما نیوز» ببینید