تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 252
با آغوش باز از تغییرات ضروری در مسیر کسب وکار استقبال کنید

تغییرات ضروری و پیش بینی نشده، همیشه در مسیر یک استارت آپ سبز می شوند! در چنین شرایطی استارت آپی پیروز میدان است که خود را با این تغییرات وفق دهد.

نوپانا: استارت آپ ها برای بقا باید به استقبال تغییرات ناگهانی بروند. یکی از ویژگی های استارت آپ نسبت به سازمان های بزرگ انعطاف پذیری آنها است. گاهی انعطاف پذیری در یک استارت آپ به قدری بالا است که می تواند ایده خود را به کلی تغییر دهد و وارد بازار کند.

به گزارش نوپانا، استارت آپ ها اگر توانایی تغییر و یا استقبال از آن را نداشته باشند بی شک از بین می روند. این اتفاقی است که حتی شرکت های بزرگ را نیز تهدید می کند. شرکت هایی مانند گوگل الگو های موجود خوبی در بازار هستند که همیشه از تغییرات استقبال کرده اند. آنها خود را با نیاز کاربران خود هماهنگ کرده و در بازار باقی ماندند.

اما همیشه انعطاف پذیری تعیین کننده بقای شما در بازار نیست. اتفاقی که در اینجا رخ می دهد مانند راز بقا در طبیعت است. گاهی شما باید شرایط را به نفع خود تغییر دهید. این کار بسیار دشواری است؛ اما متخصصان برندینگ آن را به خوبی فراگرفته اند و می توانید یاد بگیرید در بحران های پیش آمده چگونه از آن استفاده کنید.

برای داشتن روحیه انعطاف پذیر در استارت آپ خود باید تیم خود را به گونه ای تربیت کنید که به استقبال تغییرات بروند و از آن فرار نکنند. یکی از وظایف راهبر یک گروه استارت آپی تزریق این روحیه به گروه است. شما باید گروه را دائما در انتظار تغییری بزرگ (چه خوب و چه بد) قرار دهید.

در بحران های پیش آمده از گروه خود کمک بگیرید و سعی در پنهان کردن بحران ها از دید آنها نکنید. برخی بنیان گذاران معتقد هستند که اگر تنش ها به داخل گروه راه پیدا کنند کنترل شرایط از دست آنها خارج می شود. این دیدگاه درستی نیست. شما نباید یک تنه با مشکلات مواجه شوید.

سعی کنید هنگام بروز مشکل، آن را با تمام افراد گروه درمیان بگذارید و شرایط را مانند یک مدیر عالی، مدیریت کنید. این کار تمرین خوبی برای شما و گروهتان خواهد بود. در این راه به نحوی رفتار آن ها را پرورش دهید که به دنبال راه حل باشند نه طرح دوباره صورت مسئله. شاید در آغاز کمی سخت باشد ولی در نهایت نتایج بدست آمده از این روش مدیریت استارت آپ، شگفت انگیز است.

(همچنین بخوانید: چگونه به یک ایده استارت آپی موفق برسیم؟)

   #استارت آپ

محتوای خبر «با آغوش باز از تغییرات ضروری در مسیر کسب وکار استقبال کنید» را در سایت «نوپانا» ببینید