تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 491
حوادث رکنا: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان اسامی کوهنوردان مفقود و نجات یافته و همچنین کوهنورد فوت شده ارتفاعات اشترانکوه را اعلام کرد.
حوادث Accidents رکنا، دکتر پیمان آسترکی در جمع خبرنگاران گفت: علیرضا عامری 23 ساله، کوهنورد فوت شده این حادثه Incident است.
وی ادامه داد: ناصر اکبری، مرتضی غلامپور، اکرم حقانی، مهشید جوانمحمدی، علی قاسم زاده، مجید زاده تراب، خانم علی حسینی و امان الله جوکار کوهنوردهای مفقود شده هستند.
آسترکی افزود: محسن اشرفی، سید رضا وحیدی، امیر تقی زاده، محمود فرنوش فر، حسن موسوی و سروش قادری کوهنوردان نجات یافته هستند که در پناهگاه بوده و تاساعتی دیگر منتقل خواهند شد.
یک تیم کوهنوردی از خراسان رضوی که به قصد صعود به اشترانکوه رفته بودند؛ در راه به علت بارش برف و کولاک شدید مسیر را گم کرده اند و حوادثی برای کوهنوردان به وجود آمده است.

درخواست سگ های زنده یاب برای یافتن کوهنوردان گمشده
فرماندار ازنا گفت: تلاش ها برای پیدا کردن هشت کوهنورد مفقود شده در اشترانکوه ادامه دارد.
محمدی نژاد با اشاره به تشکیل جلسه ستاد بحران شهرستان ازنا برای بررسی حادثه امروز اشترانکوه گفت: وظایف دستگاها مشخص شده و هم اکنون دو فروند بالگرد از الیگودرز و شهرکرد در محل حاضر است.
وی ادامه داد: همچنین یک گروه ۲۰ نفره پشتیبان به سرپرستی امداد و نجات شهرستان ازنا جهت یافتن کوهنوردان گمشده در محل حاضر شدند.
محمدی نژاد بیان کرد: از استان درخواست سگ های زنده یاب برای یافتن کوهنوردان گمشده در اشترانکوه را داده ایم و تلاش ها برای یافتن مفقودین همچنان ادامه دارد.
فرماندار ازنا تاکید کرد: تلاش ها برای پیدا کردن هشت کوهنورد مفقود شده در اشترانکوه ادامه دارد و همه تلاشمان را در یافتن این کوهنوردان انجام خواهیم داد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: عملیات امدادونجات در ارتفاعات اشترانکوه ادامه دارد.
صارم رضایی از انجام عملیات امدادونجات در شرایط سخت ارتفاعات اشترانکوه خبرداد و گفت: روز گذشته یک تیم 14 نفره کوهنوردی از مشهد به قصد صعود به ارتفاعات اشترانکوه وارد استان شده که در راه برگشت از مسیر قله کُله جنون به علت برف و کولاک شدید دچار حادثه شدند.
وی افزود: تیم های امداد و نجات در اولین ساعات وقوع حادثه در منطقه حاضر شده و عملیات جستجو را آغاز کردند.
رضایی ادامه داد: با پشتیبانی بالگرد امداد هوایی همچنان عملیات جستجوی مفقودین ادامه دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات واصله سه نفر پیدا شده و متاسفانه یک نفر از اعضای این گروه کوهنوردی به علت سرمازدگی جان خود را از دست داده است.
وی با بیان اینکه نباید به اخبار بی پایه و اساس توجه و به شایعات دامن زد، تصریح کرد: تلاش برای یافتن مفقودین و دیگر اعضای این گروه کوهنوردی همچنان ادامه دارد که به محض کسب اطلاعات جدید از وضعیت مفقودین این حادثه، اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

   #لرستان #هلال احمر #حوادث #مشهد #خراسان #بارش برف