تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 230
ژیمناستیک سعیدرضا کیخاسرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری گفت: بیش تر برنامه ریزی های ما برای بازی های آسیایی ۲۰۱۸ است و سعی می کنیم که در جاکارتا برای اولین بار بر روی سکو برویم.

رضا خیرخواه در گفت وگو با ایسنا، در خصوص زمان اعزام به مسابقات ژیمناستیک تویوتاکاپ ژاپن، اظهار کرد: ۱۵ آذر ماه من و سعید رضا کیخا رهسپار ژاپن خواهیم شد. تویوتاکاپ جام ستارگان است و بهترین های ژیمناستیک دنیا در این مسابقات حاضر هستند. وضعیت کیخا نیز بد نیست و اگر برنامه هایش را همین گونه ادامه دهد شانس کسب مدال خواهد داشت.

او در پاسخ به این سوال که مشکلاتی که برای اعزام وجود داشت بر طرف شد یا خیر؟ گفت : بله. به لطف خدا مشکلات حل شد و اکنون منتظر ویزا هستیم. کیخا از ژاپن دعوتنامه داشت و تقریبا مشکلی وجود ندارد.

سرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری درباره وضعیت سایر ملی پوشان برای حضور در جام جهانی باکو، اظهار کرد: سایر بچه ها نیز شرایط خوبی دارند. آن ها ۲۲ روز در اردو به سر بردند و تمام سعی خود را می کنند و روزی سه وعده تمرین دارند. آن ها شرایط خوبی را پشت سر گذاشته اند. تعدادی از آن ها آسیب داشتند و مراعات کردند تا بهتر شوند. حدود ۱۵ تا ۲۰ روز دیگر رقابت های انتخابی برگزار خواهیم کرد تا نفرات برتر برای جام جهانی باکو مشخص شوند. مسابقات باکو به صورت تک وسیله برگزار می شود.

خیرخواه در ادامه به بازی های آسیایی جاکارتا، اشاره کرد و گفت : بیش تر برنامه ریزی های ما برای بازی های آسیایی ۲۰۱۸ است. در جاکارتا مسابقات به صورت تیمی و شش وسیله خواهد بود. برای جاکارتا هفت تا هشت ماه دیگر زمان داریم، در اردوهای آینده تیم ملی، برنامه های تیمی و برای شش وسیله را تمرین خواهیم کرد. ما باید تلاش کنیم تا شرایط بهتری را نسبت به دوره های قبل پیدا کنیم، هر چند که کار سخت است.

او در پایان گفت: ژاپن و چین که بهترین های ژیمناستیک دنیا هستند در جاکارتا حضور دارند. سعی می کنیم که در جاکارتا برای اولین بار بر روی سکو برویم. البته قول نمی دهم چون کار بسیار سختی است. چین، ژاپن و کره در جاکارتا سخت ترین رقیبان ما هستند. ایران تاکنون چندین فینالیست در بازی های آسیایی داشته است و اکنون نیز هدف نزدیک شدن به سکو است. تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

انتهای پیام

   #بازی های آسیایی #ژاپن #جام جهانی #چین

محتوای خبر «خیرخواه: کیخا در تویوتاکاپ شانس کسب مدال دارد/ در جاکارتا برای اولین بار روی سکو می رویم» را در سایت «ایسنا» ببینید